מיקרוסופט מורידה את השאלטר: MSN Messenger, תוכנת המסרים הפופולרית ב-15 שנה האחרונות, צפוייה לסגור את שעריה ולהשבית את פעילותה בחודש אוקטובר במדינות בהן עדיין פעלה – זאת לאחר שהשביתה את פעילותה כליל בישראל ובמדינות נוספות עוד בשנה שעברה.

אף שהשירות עדיין נשאר פעיל באופן חלקי ברוב מדינות במזרח, החליטה מיקרוסופט לעשות סוף לסיפור ולהיפרד מהשירות אותה ליוותה במשך 15 שנה. משתמשי תוכנת המסרים שעדיין נהנים משירותיה צפויים לקבל בימים הקרובים מייל ממיקרוסופט ובו הודעה על הפסקת פעילותה של התוכנה והעברת אנשי הקשר לתוכנת Skype, אותה רכשה לפני שלוש שנים.

גורמים מעריכים כי אחת הסיבות שהובילו את מיקרוספט לקבוע את סגירתו הסופית של השרות היא הופעתם של שרותי מסרים מידיים ברחבי סין כדוגמת Line, QQ ועוד מספר שרותים אחרים שהובילו לפופולריות עצומה בקרב תושבי מדינות אלו.

תוכנת MSN Messenger הוקמה על-ידי ענקית התוכנה מרדמונד בשנת 1999, וזאת במטרה להתחרות בשרות המסרים AIM של חברת התקשורת האמריקאית AOL ושרות הצ׳אט של חברת יאהו!. בימיו הראשונים הצליח השרות לצבור פופולריות עצומה בקרב משתמשיו והפך במהרה לאחד משרותי המסרים המידיים הפופולריים ביותר בעולם. רכישתה של תוכנת Skype על-ידי מיקרוסופט בשנת 2011, סימלה למעשה את תחילתו של הסוף עבור תוכנת המסרים המפורסמת.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.