ארגון מוזילה (Mozilla) אינו מתכוון להפוך ליצרן חומרה או לשותף מותג במטרה לדחוף את מערכת ההפעלה החדשה שלו FirefoxOS. בשונה ממיקרוסופט (Microsoft) וגוגל (Google), הארגון מתכוון להציע את FirefoxOS לכל יצרנית שתרצה בכך, מבלי להפוך למתחרה בשוק.

"אנחנו מציעים מערכת הפעלה וחנות מקוונת של יישומים המיועדים עבורה. החברות יציעו מכשירים תחת שמן ובשיתופי פעולה עם ספקיות הסלולר. אנחנו מקווים למשוך כמה שיותר יצרניות וחברות ODM לאקו-סיסטם של FirefoxOS. אם אנחנו נציע טלפונים ממותגים משלנו, הם יתחרו באלו של היצרניות, ומכיוון שכך הם יימנעו מכניסה למערכת. גם אם יהיו טלפונים שיישאו את המותג FirefoxOS הם ישמשו קודם כל כמכשירי ייחוס ולא למטרת מכירות בקנה מידה נרחב", אמר גונג לי, סגן נשיא בכיר בקבוצת המכשירים הניידים של מוזילה, ונשיא פעילות הארגון באסיה. הוא אמר את הדברים בראיון שנתן לאתר דיגטיימס.

נכון להיום הכריזו כבר שתי חברות על מכשירי FirefoxOS. מדובר, כזכור, ב-ZTE Open ו-Alcatel OneTouch Fire. מכשירים אלו אמנם הושקו כששם מערכת ההפעלה מוצג עליהן, אבל מדובר בהשקה יחסית מצומצמת לשווקים יחסית קטנים. כאמור, במוזילה מתייחסים לכך כמכשירי ייחוס.

Huawei, TCL, LG וסוני (Sony) אמורות גם הן להציע בשעה הבאה מכשירים שיהיו מבוססים על מערכת הפעלה מבוססת ה-HTML5 של מוזילה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.