הדפדפנים המודרניים, לטלפונים ולשולחן העבודה כאחד, מציעים את האפשרות לגלוש באופן פרטי ואנונימי, אבל ברובם צריך להפעיל אותה במיוחד. ארגון מוזילה (Mozilla), שאחראי לדפדפן FireFox (פיירפוקס) החליט לנסות משהו שונה: דפדפן שמציע מהתחלה גלישה פרטית. התוצאה היא Firefox Focus (פיירפוקס פוקוס) שהושק עבור משתמשי iOS.

כדפדפן לא מדובר במוצר מתקדם במיוחד: הממשק שלו פשוט והוא לא מציע לשוניות לגלישה במספר אתרים במקביל. עם זאת, בהיבט הפרטיות, מתגאה הארגון בכך ש-Firefox Focus חוסם פרסומות באופן אוטומטי, לא ניתן לעקוב ולמדוד את נתוני הגלישה בו, וכן שניתן לבטל את המעקב באמצעות מחווני הזחה ברורים וקלים להבנה.

בנוסף מציעה האפליקציה אפשרות מהירה למחוק את כל היסטוריית הגלישה על ידי שימוש בכפתור Erase בחלק העליון של החלון, לשנות את השימוש בגופן מיוחד אתרים מסוימים ועוד. בנוסף, תמיד ניתן לקפוץ ממנו החוצה לדפדפנים אחרים כמו Safari (ספארי) או Firefox הרגיל, במידה ורוצים לצפות בדף בצורתו המלאה.

האפליקציה כאמור זמינה כרגע רק למשתמשי iOS בחינם, והחברה אמרה שתשקול לפתח מוצר נוסף גם לאנדרואיד במידה ותירשם הצלחה. עם זאת, יש להזכיר כי כל התכונות של האפליקציה כבר זמינות למעשה בגרסאות שולחן העבודה והמובייל הרגילות של הדפדפן.