הדפדפנים המודרניים, לטלפונים ולשולחן העבודה כאחד, מציעים את האפשרות לגלוש באופן פרטי ואנונימי, אבל ברובם צריך להפעיל אותה במיוחד. ארגון מוזילה (Mozilla), שאחראי לדפדפן FireFox (פיירפוקס) החליט לנסות משהו שונה: דפדפן שמציע מהתחלה גלישה פרטית. התוצאה היא Firefox Focus (פיירפוקס פוקוס) שהושק עבור משתמשי iOS.

כדפדפן לא מדובר במוצר מתקדם במיוחד: הממשק שלו פשוט והוא לא מציע לשוניות לגלישה במספר אתרים במקביל. עם זאת, בהיבט הפרטיות, מתגאה הארגון בכך ש-Firefox Focus חוסם פרסומות באופן אוטומטי, לא ניתן לעקוב ולמדוד את נתוני הגלישה בו, וכן שניתן לבטל את המעקב באמצעות מחווני הזחה ברורים וקלים להבנה.

בנוסף מציעה האפליקציה אפשרות מהירה למחוק את כל היסטוריית הגלישה על ידי שימוש בכפתור Erase בחלק העליון של החלון, לשנות את השימוש בגופן מיוחד אתרים מסוימים ועוד. בנוסף, תמיד ניתן לקפוץ ממנו החוצה לדפדפנים אחרים כמו Safari (ספארי) או Firefox הרגיל, במידה ורוצים לצפות בדף בצורתו המלאה.

האפליקציה כאמור זמינה כרגע רק למשתמשי iOS בחינם, והחברה אמרה שתשקול לפתח מוצר נוסף גם לאנדרואיד במידה ותירשם הצלחה. עם זאת, יש להזכיר כי כל התכונות של האפליקציה כבר זמינות למעשה בגרסאות שולחן העבודה והמובייל הרגילות של הדפדפן.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
  • CoolR2

    *מההתחלה

    ולנושא, לא הבנתי מה היתרון בזה – זה לא שהוא מציע יכולות מיוחדות בהשוואה ל-Tor.. רק בשביל הפונקציה הפשוטה והלא כ"כ שימושית ליומיום אפשר לפתוח דפדפן רגיל ופשוט להפעיל אותו במידת הצורך.. אם היו לו יכולות מאובטחות יותר כמו החלפת IP, DNS וכד' – זה היה הופך אותו להרבה יותר פופולארי.. אבל סתם הפונקציה הפשוטה הזאת במסווה של דפדפן נראית לי ממש מיותרת..