השותפות בין יצרנית הרכיבים הגדולה פוקסקון (Foxconn) למוזילה (Mozilla) יוצאת לדרך: בתערוכת Computex 2013 המתקיימת בימים אלה בטיוואן, אישרו השניים את השמועות וחשפו מכשיר ראשון משותף – טאבלט מבוסס Firefox OS. הטאבלט, אשר הוצג בתערוכה הינו הראשון שרץ על המערכת ההפעלה החדשה של מוזילה והוא אחד מתוך חמישה מכשירים שונים שפוקסקון אחראית על ייצורם ופיתוחם.

“אנחנו מאוד מתרגשים מהשיתוף פעולה שלנו עם פוקסקון ואנחנו שמחים לראות כי עוד שותפים בחרו ב-Firefox OS וברשת הפתוח”, אמר דר’ לי גונג, מנהל בכיר ואחראי על תחום הניידים במוזילה. השניים לא חשפו את מפרט הטאבלט או המכשירים הנוספים שצפויים לצאת לשוק מתישהו בחודשים הקרובים, אך כן הדגימו את הממשק המיועד לטאבלטים שממנו ניתן להתרשם בוידאו שבהמשך.

וידאו: הכרזת הטאבלט החדש

פוקסקון, אשר ידועה בתוך המרכיבה הגדולה של מכשירי האייפון והאייפד של אפל, מרכיבה במפעליה גם מחשבים, טלוויזיות, ומכשירים נוספים של יצרניות שונות כמו נוקיה, סוני ו-HP. באמצעות שיתוף פעולה זה עם מוזילה, החברה מעוניינת לא רק להישאר בתחום הייצור אלא גם לפתח ולמכור מכשירים סלולריים מתוצרתה ולהתחרות בשוק כמותג מוביל.

Firefox OS היא מערכת הפעלה בקוד פתוח מבוססת על סטנדרט האינטרנט HTML5 ומיועדת להתחרות כנגד שאר המערכות ההפעלה בשוק כמו אנדרואיד של גוגל ו-iOS של אפל. המערכת כיום רצה על מספר מכשירים בודדים של ZTE ו-Huawei אך חברות נוספות כבר אמרו כי הן מתכננות להשיק מכשירים בתקופה הקרובה כמו LG וסוני מובייל. במוזילה מצפים כי השת”פ עם פוקסקון יתרום רבות למערכת שכרגע ממוקמת למכשירי השוק הנמוך ועם ההיצע שיגדל יגיעו גם מכשירים חזקים לצד יכולות של מערכת ההפעלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.