ארגון מוזילה (Mozilla), הארגון שעומד מאחורי הדפדפן פיירפוקס (Firefox), חוגג עוד ציון דרך מעניין של דפדפן הקוד הפתוח היחיד – למעלה מ-4 מיליארד הורדות שבוצעו מחנות התוספים של החברה, אותם תוספים שהיו לסימן ההיכר שלו מאז הושק לפני למעלה מעשור.

כמו בכל אירוע דומה מהסוג הזה שחרר הארגון כמה מספרים שקשורים אליו. הראשון ביניהם הוא שכיום מוצעים להורדה בחנות התוספים של הדפדפן כ-18,000 תוספים. בכל מה שקשור לערכות נושא גרפיות, המספר גדול פי כמה ועומד על יותר מ-369,000 פרטים.

הארגון גם מסר שהוא החל לעקוב במהלך 2009 אחר התרומות שמועברות למפתחי התוספים, שבעיקרון מוצעים כולם בחינם. מהיום בו התחיל המעקב ועד לפני מספר ימים קיבלו המפתחים 634,000 דולרים כתרומה.

בנוסף הודיעה החברה על הוספת תכונה חדשה שכבר קיימת עבור כל מי שפיירפוקס שלו מעודכן. מדובר ביכולת מובנית בדפדפן עצמו לשתף אתרים עם חברים ברשתות חברתיות או להוסיף אותם לרשימות קריאה מאוחרת וכדומה. התכונה מסתתרת מאחורי צלמית המטוס מנייר שממוקמת כברירת מחדל בפס הפקודות של הדפדפן, וניתן להוסיף אליה מספר נאה של שירותים, כולל כמובן פייסבוק (Facebook), טוויטר (Twitter) ופוקט (Pocket).

את רשימת השירותים המלאה שניתן להוסיף לכפתור ההפצה ניתן למצוא כאן, וכן ניתן לבצע מהדף המיוחד הזה הפעלות של השירותים.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אלי

  אבל אין ווצאפ בפיירפורס!

 • user30000z

  הוא הפך להיות דפדפן כמעט מושלם. מהיר , קליל, ופיצ'רים מעולים , והכי חשוב – לא נתקע כל יום ולא תוקע את המחשב כמו הדפדפן המתחרה. ממליץ בחום.

  • 369

   גוגל כרום פשוט נהיה מזללת משאבים בצורה מוחלטת, לא ניתן כבר להתעסק במחשב שהכרום דלוק וכמעט תמיד הוא ראשון בתוכנות שזוללות הכי הרבה במנהל המשימות, ולכן אני פשוט חייב להסכים איתך (למרות שאני עדיין בכרום)…

   • user30000z

    ברגע שתעבור לff לא תוכל לחזור לכרום . תנסה.

    • 369

     וואלה ראיתי את התמונות הוא נהיה פשוט יפייפה,
     אני מוריד אותו עכשיו נקווה לטוב 🙂