ארגון מוזילה (Mozilla) חוגג בימים אלו 15 שנות פעילות. הארגון, שידוע בעיקר בעיקר בזכות דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס (Firefox), ולאחרונה גם בזכות מערכת ההפעלה FirefoxOS שפונה לשוק הטלפונים החכמים והטאבלטים, יצא לדרך ב-31 במרץ 1998 כפרויקו מוזילה. פרויקט זה היה אחראי לדפדפן הכי טוב שהיה קיים בזמנו: נטסקייפ (Netscape). הדפדפן שנמכר בכסף נכנע בסופו של דבר לאינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) החינמי שהציעה מיקרוסופט (Microsoft) עם מערכות ההפעלה שלה.

אבל מהאפלה הזו עלה הארגון במתכונתו הנוכחית שמבוססת על עזרה של עשרות אלפי מתנדבים ותורמים מרחבי העולם, ומעבר לדפדפן הציע לאורך הזמן עוד מספר יישומים ותוכניות.

לאור האירוע פתח הארגון דף מיוחד בו הוא מציע 15 עובדות שקשורות לארגון, וכן מציע ומבקש ממי שיכול לתרום ולעזור בתחומים שונים.

"מוזילה קיים כדי לקדם פתיחות, חדשנות והזדמנויות באינטרנט. אנחנו עושים את זה מזה 15 שנה ו-15 העובדות להלן מציעות מבט אל מי שאנחנו, כולל כמה מההישגים וציוני הדרך הגדולים ביותר שלנו. אבל במובנים שונים רק התחלנו, אנחנו חוקרים טכנולוגיות חדשות, נכנסים לתחומים חדשים ומגיעים למשתמשים חדשים בכל יום", נכתב בדף.

להורדת פיירפוקס לחצו כאן, ולעמוד של FirefoxOs לחצו כאן.