מרבים לגלוש לפייסבוק? אז וודאי אתם סובלים כמונו מאי נוחות בזמן הגלישה לאתר הדורש "השבתה" של הגלישה בעת הצ’ט, או שאנו נדרשים לקפץ בין הלשוניות השונות. כך למוזילה יש פתרון נחמד מאוד לבעיה ומשיקים את הגרסה הסופית (אחרי הבטא) לפייסבוק מסנג’ר לדפדפן הפיירפוקס.

לצ’וטט בלי להפסיק לגלוש
התוספת החדשה מאפשרת לצ’וטט עם חברים בפייסבוק, לקבל התראות וסטטוסים ישירות מהחלון של הדפדפן, וזאת במקביל לגלישה מבלי להפסיק לגלוש. חלון הצ’אט נפתח מימין ומקטין במעט את שטח חלון הגלישה, והוא נשאר שם תמיד בזמן שאנו גולשים, לא משנה אם עברנו ופתחנו חלונות אחרים. נוסף לצ’ט, מוצגים לנו גם העדכונים האחרונים וכן נוסף לסרגל העלון גם שלושת האייקונים המוכרים מהסרגל הכחול באתר של פייסבוק – הצעת חברות, הודעות והתראות אחרונות. לחיצה על מהסמלים יציג לנו את כל המידע בדפדפן, ולחיצה על הנושא הרצוי יקפיץ אותנו לאתר.

כדי להשתמש בפייסבוק מסנג’ר לפיירפוקס נדרשת הורדה של הגרסה האחרונה של הדפדפן. אם כבר עשיתם זאת אז כל שנותר הוא לגלוש לאתר ייעודי שנפתח לנושא וללחוץ על כפתור Turn On כדי להפעיל את האפשרות החדשה.

במוזילה אומרים כי האינטגרציה של פייסבוק בפיירפוקס היא רק הצעד הראשון במטרה להפוך את הדפדפן ליותר חברתי.

יש לומר כי האפשרות החדשה חביבה במיוחד, ונוחה מאוד למי שגם משתמש במסך רחב, כך שחלון הצ’אט לא תופס שטח מסך חשוב. מי שמעדיף תוכנה נפרדת, עדיין ניתן להוריד את הפייסבוק מסנג’ר ל-Windows.

וידאו: מוזילה מציגה את פייסבוק מסנג'ר לפיירפוקס

>> מיקרוסופט לשונאי אקספלורר: גרוע אבל פחות
>> כך תצרפו קבצים עד 10GB ישירות בג'ימייל