שיתוף תכנים פיראטיים ברשת הוא דבר לא חוקי וכנראה שזה לא הולך להשתנות בקרוב, אך מה לגבי שיתוף סרטי DVD? זה עדיין חוקי לגמרי ופרויקט חדש רוצה לקחת את כל ספריית הסרטים האישית שלכם בבית ולשתף אותה ברשת.

כמו להעביר דיסק לחבר

ממש כפי שהיינו נוהגים להלוות קלטות, דיסקים, משחקים וגם DVD לחברים ומשפחה, MovieSwap הוא שירות שאוסף מאיתנו את סרטי ה-DVD החוקיים למהדרין, מאחסן אותם אצלו ומכין עותק דיגיטלי הזמין עבורנו לצפייה בענן, כך בעת שהבעלים המקוריים מעוניין לצפות ב-DVD שלו, הוא יכול לבצע זאת בהזרמה דרך השירות. מעוניינים בסרט אחר? כל שצריך הוא לבחור את הסרט מהקטלוג העצום הכולל מעל 200,000 כותרים, להפקיד את ה-DVD המקורי לרשות אחרים וזה הכל.

SwapStick MovieSwap HDMI stick"בדומה לאופן שבו אתה יכול להלוות באופן חוקי, להחליף או לתת במתנה DVD לחבר, MovieSwap פועל באותה הדרך אבל בקנה מידה גדול בהרבה הודות לטכנולוגיית הניגון מרחוק שלנו," אמרו בעמוד הפרויקט. "בנוסף, משתמשים יכולים לקבל את חווית ה-DVD המלאה הכוללת קטעי בונוס, פרשנויות של הבמאי, דילוג על מקטעים, מחיקת סצנות ושאר היכולות כאשר מנגנים סרט בהזרמה דיגיטלית."
מאחורי הקלעים עומד צוות המאחסן את כמויות ה-DVD הנשלחות אליו ושרת מיוחד מסוגל לנגן עד 300 סרטים בשעה והשירות תומך בניגון דרך המחשב (PC/Mac) ודרך טלפונים חכמים. מלבד זאת, החברה גם תשיק את SwapStick, דונגל המתחבר ישירות לטלוויזיה (HDMI) המבוסס על אנדרואיד ומשתמש בנגן ה-VLC לצורך גישה לספריית הענק ולפוטנציאל אדיר לצמיחה בהמשך.

נכון לכתיבת שורות אלה, הפרויקט ב-Kickstarter הצליח לגייס כמעט 50,000 אירו ועבר את המטרה שהציב לעצמו כאשר המחיר ההתחלתי עומד על 5 אירו בלבד לגישה לשירות לכל החיים ואילו הסטיק נמכר ב-35 45 אירו ללא כל תשלום חודשי. המחירים נשמעים לנו נמוכים למדי בהשוואה לשירותי הזרמה אחרים כדוגמת נטפליקס ומעניין לראות כיצד MovieSwap יפעל לאחר החיים האמיתיים מחוץ לקיקסטרטר.