סמארטפון הדגל מבית גוגל-מוטורולה, Moto X, הופך מיום ליום להיות מכשיר מסקרן יותר. זאת לאור העובדה כי בקרוב ממש, בראשון באוגוסט, הוא עומד להיחשף לעיני כל באירוע מתוקשר שעורכת החברה.

הרשת, כמנהגה, רוחשת שמועות רבות אודות המכשיר. בימים האחרונים הוסיף המדליף הידוע [email protected] למדורת השמועות שמן, זאת בעזרת ציוצי טוויטר החושפים תמונות חדשות ומידע טרי אודות המכשיר המדובר.

בתמונה מפורטת שמפרסם המדליף, מופיע ה –Moto X בצבע לבן ובתצורה בעלת דמיון רב לזו שהחזיק אריק שמידט, יושב ראש גוגל, כשצולם על ידי עיתונאים בשבוע שעבר. בציוץ נוסף נראה המכשיר בתמונת פרופיל: צבעו שחור, עוביו משתנה והוא הופך לדק יותר בחלקו התחתון.

מלבד תמונות מזוויות שונות, טוען @evleaks כי יש בידיו מידע המתבסס על בדיקות שנערכו עבור רשות הפיקוח האמריקנית לענייני תקשורת (FCC), ולפיו תיכלל במכשיר סוללה בלתי נשלפת בעלת הספק של 2,200mAh.

סדר בבלאגן?
בכדי לעשות סדר בשלל ההדלפות בתקופה האחרונה, מציג אתר הטכנולוגיה CNET את הנתונים הרשמיים, המוטלים בספק ואלו שרק נזרקו לאוויר בדבר מכשיר הדגל המדובר. מה שבטוח הוא, כאמור, שהמכשיר יוצג בכנס חגיגי בראשון לאוגוסט, אך לחנויות יגיע מעט לפני אוקטובר. הצבעים הוודאיים יהיו שחור ולבן ועיצוב המכשיר יכלול פינות מעוגלות ויהיה משופע קלות בחלקו האחורי.

profile-moto-x-press-image-leak-1בין הידיעות המוטלות בספק עומדת הידיעה כי המכשיר יגיע ב"התאמה אישית", כזו הכוללת פאנלים בצבעים שונים, מסכי בית מוזמנים מראש וכן חריטה על פי הזמנה על גוף המכשיר. ידיעות אחרות מעניקות למכשיר תכונות התאמה לסביבה. תכונות אלה, על פי הפרסומים, ידאגו להתאים את הגדרות המכשיר לשימוש בחשיכה ובנסיעה, למשל.

מפרט המכשיר, הוזכר ברחבי הרשת אך נותר בגדר שמועה בלבד. הוא יכלול תצוגת HD בגודל מוערך בין 4.5" ל- 4.7", ברזולוציית 720p ובטכנולוגיית AMOLED. מעבד Snapdragon S4 Pro כפול ליבה, 1.7GHz ומצלמת עשרה מגה פיקסלים המשתמשת בטכנולוגיה חדשנית "Clear Pixel" לשיפור התמונה. נפח הזיכרון הפנימי יהיה כנראה 16 ג'יגה בייט ו- 2 גיג'ה בייט זיכרון RAM. חריץ הרחבת זיכרון מחכה גם הוא במכשיר.

מבחני ביצועים שצצו היום ברשת גם מאשרים את חלק מהמידע כאן. כך קיבל המעבד תוצאה של 18,753 נקודות ביישום המבחנים AnTuTu ו-7,143 נקודות ב-3DMark, מספרים שלא מתיישבים עם דגם המעבד המוצג הנחשב למיושן יותר מהדור הנוכחי אך התוצאה בסה"כ היא לא רעה.

בדבר גרסת האנדרואיד נפוצו שמועות רבות. לצד המצדדים בכך שיריץ המכשיר את גרסת 4.2.2, אחרים מעריכים כי יהיה החלוץ להריץ את גרסה 4.3.