המכשיר המדובר של גוגל ומוטורולה, ה-Moto X, צפוי להיחשף מוקדם מהצפוי, באירוע שיערך ב-1 לאוגוסט הקרוב. בהזמנה שנשלחה לעיתונאים בתחום, מוטורולה חושפת את השם הרשמי למכשיר וכן את תאריך ההכרזה שיערך בניו יורק.

מאז רכישת גוגל את מוטורולה החברה השיקה מספר מכשירים בודדים ובסיסיים, אך כל העיניים היו נשואות למכשיר הדגל הבא שלה, וה-Moto X הוא האחד אשר ייתחרה בשוק הסמארטפונים מול ה-Galaxy S4 וכמובן ה-iPhone של אפל. לא עוד מכשיר נקסוס המיוצר על ידי יצרנית צד שלישי, אלא הפעם זהו המכשיר של גוגל.

הפרטים אודות המכשיר החדש כבר ידועים בחלקם. גוגל עסקה בנושא מספר פעמים בעבר ובכיר במוטורולה אף אמר כי זהו הסמארטפון הראשון שנוכל לעצב בעצמנו. המעורבות של גוגל ביצירת המכשיר היא רבה, וכי נאמר שזהו הסמארטפון הראשון שיוצר על אדמת ארה”ב ובטקסס נבנה מפעל במיוחד ליצור המכשיר אשר יעסיק כ-2,000 עובדים.

בין החידושים שחשפה מוטורולה הם יכולות זיהוי רבות כמו כך שהמכשיר יידע מתי המשתמש מעוניין לצלם תמונות ויפעיל את יישום הצילום, יזהה שהמשתמש נוהג ויעבור למצב מותאם או מתי הוא בכיס ויגביר את עוצמת הצלצול. עוד נחשף כי הוא יכלול יכולות הפעלה קוליות ללא ידיים, מה שמוטורולה מכנה 'מיקרופון פתוח' וגם כאשר המכשיר נעול הוא מאזין וממתין למשפט ההפעלה "מוטו מג'יק", אשר יפעיל את יישום ההפעלה הקולית. בנוסף הרוכש יוכל לבחור התאמות אישיות כמו צבע המכשיר, מאפייני החומרה השונים (זיכרון, מצלמה, מעבד) ועוד.

מוקדם יותר השבוע גוגל הזמינה לאירוע עיתונים נוסף בו היא צפויה לחשוף פרטים אודות גרסת האנדרואיד החדשה. מה שבטוח, יהיה מעניין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.