מספר חודשים לאחר השלמת הרכישה של לנובו מידיה של ענקית התוכנה גוגל, מכריזה היום (ג') מוטורולה על מכשיר הסמארטפון הראשון שאינו יוצר תחת שליטתה, ובנוסף גם מכריזה על דגם חדש למכשיר ה-Moto G הכולל תמיכה בדור הרביעי (LTE).

מוטורולה חשפה את מכשירה הראשון לשוק הנמוך, המצטרף למעשה למשפחת ה-Moto, מכשיר ה-Moto X המיועד לשוק הגבוה ומכשיר ה-Moto G המיועד לשוק הביניים, וכעת הוכרז ה-Moto E שאיתו מקווה החברה להמשיך את שושלת ההצלחות של משפחת ה-Moto על ידי חדירה לשווקים חדשים.

Motorola-Moto-E-goes-official-with-a-killer-priceכפי שתאמו הציפיות וההדלפות, המכשיר החדש, Moto E זהה בעיצובו לדורות הקודמים, מגיע עם מסך בגודל 4.3 אינץ' ברזולוציית 960X540 פיקסלים שאינה מין הגבוהות בשוק, אך מקנה איכות של 256 פיקסלים לאינץ' (ppi), הנחשבת לצפייה חדה למדי. תחת מכסה המנוע, מצוייד המכשיר במעבד כפול ליבה  Cortex A7 על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 200, זיכרון RAM של 1 ג'יגה בייט ומהירות שעון בתדר 1.2GHz. אחד החסרונות של המכשיר היא מקום האחסון הפנימי הנמוכה למדי שנעמדת על 4 ג'יגה בלבד, שלמעשה מקנה למשתמש רק 2.2 ג'יגה מקום פנוי הודות למערכת ההפעלה KitKat 4.4 אותה הוא מריץ. על מנת לא להשאיר את המשתמשים חסרי אונים, דאגה  החברה לצייד את המכשיר בחריץ אחסון להרחבת זיכרון על ידי כרטיס microSD סטנדרטי.

כיאה למכשיר בינוני, וויתרה החברה על מצלמה קדמית, אך ציידה את ה-Moto E במצלמה אחורית עם חיישן של 5 מגה-פיקסל ללא נורית פלאש LED. בנוסף, המכשיר מגיע עם כל הקישוריות הרלוונטיות והבסיסיות: קישוריות WiFi בתקן N המוכר, קישוריות בלוטות' 4.0 וכן חיישן GPS ורדיו FM. המכשיר מצוייד בסוללה בקיבולת 1980mAh המספקת יום שלם של עבודה, וכן תמיכה מלאה בדור 3 (21Mbps) עם חריץ סים בודד או דגם בחריץ  כפול. לצד המפרט, יש לציין כי זהו המכשיר הראשון מבית מוטורולה המקנה אפשרות להחלפת פאנלים אחוריים במגוון של תשעה צבעים לבחירה.

בנוסף למכשיר ה-Moto E החדש, מכריזה החברה כאמור גם על דגם חדש למכשיר ה-Moto G הפופולרי, הכולל תמיכה בדור הרביעי (LTE). מפרט זה של המכשיר נשאר זהה לדגמו הראשון ומציע מסך בגודל 4.5 אינץ', מעבד ארבע ליבות על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 400 במהירות שעון בתדר 1.2 Ghz וזיכרון RAM של 1 ג'יגה. למכשיר קיימות מצלמה אחורית באיכות של 5 מגה-פיקסל וקדמית באיכות של 1.3 מגה פיקסל

תאריך השקתו של המכשיר נקבע לשבועות הקרובים שיוצע לכ-40 מדינות ברחבי העולם (טרם ידוע האם יגיע לישראל), במחיר מפתה במיוחד של 129 דולרים (450 שקלים), ואילו מכשיר ה-Moto G בדגם ה-LTE יעלה 219 דולרים לגרסת ה-8 ג'יגה.