זו אמנם רק הייתה שאלה של זמן ועיתוי, אבל הנה זה קרה: הכירו את יצרנית הטלפונים השלישית בגודלה בעולם לנובו (Lenovo) שהגיעה למקום הזה אחרי שהיא סיימה היום את רכישת מוטורולה מוביליטי (Motorola Mobility) מידיה של גוגל (Google). כל החברה, על כל 3,500 עובדיה ברחבי העולם (כ-2,800 בארצות הברית) מכשיריה, מפת הדרכים שלה וגם הפטנטים שנשארו ברשותה או שברשות גוגל עם רשיון גישה בלתי מוגבל, כל אלה הם החל מהיום חברת בת באחזקה מלאה של לנובו, או כפי שאומר הלוגו המעודכן – Motorola a Lenovo Company.

המטה של מוטורולה יישאר בשיקגו, ארצות הברית, וריק אוסטרלו, מוותיקי מוטורולה, יישאר נשיא ומנהל התפעול של החברה. מי שיצטרף להנהלה כיו"ר מועצת המנהלים הוא ליו ז'אן, סגן נשיא בכיר בלנובו ונשיא חטיבת המובייל.

"אנחנו מציגים היום ציון דרך היסטורי עבור לנובו ומוטורולה – וביחד אנחנו נערכים להתחרות, לצמוח ולנצח בשוק הטלפונים החכמים הגלובלי. באמצעות בניית מספר שלוש חזק בשוק הסמרטפונים אשר יאתגר את שתי מובילות השוק, אנחנו נעניק לשוק משהו שנדרש לו: בחירה, תחרות וניצוץ חדש של חדשנות", אמר יאנג יואנקינג, נשיא ומנכ"ל לנובו. "השותפות הזו היא התאמה מושלמת. ללנובו יש אסטרטגיה ברורה, פריסה גלובלית רחבה, ומצוינות תפעולית מוכחת. מוטורולה מביאה עימה נוכחות חזקה בארצות הברית ושווקים בוגרים אחרים, יחסים מצוינים עם ספקיות התקשורת, מותג שהיה לאייקון, פורטפוליו קניין רוחני חזק וקבוצת אנשים מוכשרים מאוד. זהו שילוב מנצח".

"מוטורולה תהיה בידיים טובות כשהיא ברשות לנובו, חברה שכל כולה מתמקדת בייצור מכשירים נהדרים", אמר לארי פייג', מנכ"ל גוגל.

מחיר המכירה הכולל בעת סגירת העסקה עומד על כ-2.91 מיליארד דולר (נתון למספר התאמות מסוימות), כולל כ-660 מיליון דולר במזומן, והשאר במניות של לנובו, וכן שטר חוב עתידי.