כבכל השקת גרסת אנדרואיד, עולה השאלה מתי היצרניות ישחררו עדכון למכשירים הקיימים ולמעשה עד היום רוב המכשירים עדיין לא מעודכנים לגרסת האנדרואיד הקודמת. גם בגרסת האנדרואיד 4.4 KitKat שהוכרזה השבוע לא שונה ו-HTC ומוטורולה הראשונות להכריז כי הם יעדכנו את מכשיריהם בקרוב מאוד.

ב-HTC מתייחסים כמובן למכשיר הדגל שלה, ה-HTC One אשר נמכר בהצלחה בעולם. בכיר בחברה אמר ל-Engadget כי: “בצפון אמריקה אנחנו נשחרר את האנדרואיד 4.4 עם ה-Sense 5.5 למכשיר ה-HTC One בתוך 90 יום, וה-HTC One Max ו-One Mini מיד לאחר מכן”. זו הצהרה מעניינת במיוחד מצד HTC אשר מבטיחה כי בתוך 3 חודשים היא תעדכן את מכשירי החברה החדשים.

חברת הבית של גוגל הצהירה כי מכשירי ה-Moto X יקבל בקרוב את גרסת האנדרואיד 4.4 ויחד איתו ה-Droid Mini, Droid Ultra, ו-Droid MAXX הנמכרים בארה”ב וכן Droid RAZR HD בגרסת המפתחים. לגבי שאר המכשירים הישנים יותר של החברה (לפני רכישת גוגל) ככל הנראה לא יקבלו עדכונים.

גל הכרזות זה מצטרף להודעה של גוגל כי Nexus 7, Nexus 10 ו-Nexus 4 יקבלו בקרוב את העדכון, ויחד איתם גם Samsung Galaxy S4 ו- HTC One בגרסאות Google Edition.

ואנחנו אומרים, הבטחות לחוד ומציאות לחוד.