מוטורולה (Motorola), חברת הבת של גוגל (Google) הכריזה על פרויקט חדשה שמטרתו ליצור פלטפורמה פתוחה לבניית טלפונים מודולריים. הפרויקט, שזכה לשם ארה (Ara), אמור לבנות אקו-סיסטמה של חומרה שתהיה חופשיה ופתוחה לכל היצרנים במטרה לאפשר לצרכנים הסופיים להרכיב את הטלפון שלהם מחלקים לפי רצונם.

ליבת הפרויקט מורכבת משני חלקים: ממסגרת שלדית וממודולים שישולבו בה. המודולים, לפי מוטורולה, יוכלו להיות כל דבר שקשור לתחום הטלפוניה, כולל מעבד יישומים, מקלדת, סוללה נוספת ואפילו מסך.

Project-Ara-smartphone

אם זה מזכיר לכם את Phoneblocks, אתם צודקים. למעשה, פרויקט ארה, שלפי החברה יצא לדרך לפני כשנה, יאמץ לתוכו את Phoneblocks ואת יוצרו דייב האקנס. "יש לנו חזון משותף", נכתב בבלוג שהודיע על הפרויקט. "לפתח פלטפורמת טלפון שהינה מודולרית, פתוחה, ניתנת להתאמה ומיועדת לעולם כולו". החברה אף מתכוונת להשתמש בקהילה שנוצרה סביב Phoneblocks לאורך כל התהליך הפיתוח של Ara. מעבר לקהילה, מוטורולה מתכוונת בנוסף להשתמש בסקאוטרים, שהם לפי החברה מתנדבים שיעזרו לה ללמוד כיצד אנשים מבצעים בחירות.

מוטורולה מתכוונת כבר בחודשים הקרובים לפנות למפתחים כדי להתחיל ליצור מודולים שמתאים לארה, והיא מצפה לשחרר גרסת אלפא של ערכת הפיתוח המודולרית (MDK) בחורף הקרוב.

"אנחנו רוצים לעשות לחומרה מה שפלטפורמת האנדרואיד עשתה לתוכנה: יצירת אקו סיסטמה של מפתחי צד שלישי", הודיעה מוטורולה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • מכיר

  זה לא הרעיון של מוטורולה שה רעיון של blocks הם פשוט לקחו על עצמם לייצר את הרעיון תרשמו את זה!!

 • רם

  לצערי זה כנראה יכשל – אנשים רוצים שמשהו פשוט יעבוד, בלי להתעסק איתו ולהתאים אותו יותר מידי

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   זה בדיוק כמו לקנות מחשב. מה יש להתעסק איתו?

 • מעתיקנים -.- ראיתי את הקונספט הזה באינטרנט

  • יהונתן

   אם היית קורא את הכתבה במלואה, היית רואה שני דברים:
   א. הפרוייקט יצא לדרך על פי מוטורולה כבר לפני שנה.
   ב. היוצר של הקונספט שראית באינטרנט משתתף בפרוייקט ו"אומץ" לתוכו.
   מעבר לכך שבסרטון הקונספט הוא אומר בפירוש שהרעיון הוא שחברה עם משאבים תרים את הכפפה, אין זה רעיון חדש (ראה ערך מודו, למרות שהביצוע היה שונה,הרעיון היה דומה, טלפון מודולרי).

 • guy

  זה בטח היה ממש יקר ולא יגיע לארץ וזה הולך להיכשל משום שרוב האנשים לא יודעים שום דבר על טלפונים ויצרו פלאפון גרוע ויגידו לחברים שלהם שזה ממש גרוע וכך זה היכשל

  • עומר

   ממש לא, אנשים לא צריכים להבין בפלאפונים כדי ליצר פלאפון טוב, עם אני אוהב לצלם, אני ישים מצלמה טוב, עם אני הולך לטיול אני ישים סוללה יותר גדולה…. .
   זה העתיד ואני מקווה שזה יצילח

   • מקס

    רעיונות טובים יש לך

 • מישהו

  נראה טוב אבל נראה לי ייכשל, רוב האנשים לא אוהבים להתעסק עם הטלפון שלהם.

 • מקס

  פריצת דרך, אם סמסונג תיתצתרף זו תהיה מהפכה של ממש

 • נתן

  מגניב !!!! , נראה אם ילך להם..