אמש (ג') הכריזה גוגל (Google) על מערכת הפעלה המיועדת למוצרים לבישים ובכך גררה כמה הכרזות על שעונים חכמים מטעם יצרניות חשובות. מוטורולה (Motorola) הציגה את ה-Moto 360, בעוד ש-LG העניקה אישור רשמי לשעון שהוזכר עד כה בשמועות: ה-LG G Watch. השקתם צפויה רק בעוד מספר חודשים.

מערכת ההפעלה למוצרים הלבישים מכונה על ידי גוגל Android Wear ומופצת בשיטה הדומה לזו הנהוגה בשוק הטלפונים החכמים. יצרן המעוניין לשתף פעולה עם גוגל, מפתחת המערכת, יוכל להתאים את החומרה שהוא מייצר לעבודה מיטבית עם מערכת ה-Android Wear. כך שמרבית התכונות העיקריות יהיו דומות בין שעון לשעון ומבוססות על שירות ה-Google Now: כמו היכולת בביצוע שיחות, שליטה במוזיקה, עידכונים מהרשתות החברתיות ועוד.

השעון החכם של מוטורולה  ידע להציג לצד אלה גם רשימת בתי עסק מקומיים לפי פקודה קולית, ניווט מפרק כף היד, ושליטה ברשימת השמעת המוזיקה ובעוצמתה. אך לא רק תכונות חכמות יש לשעון של מוטורולה, אלא גם עיצוב מודרני ואלגנטי: "Moto 360 הוא כל מה שאתה צריך, במראה שאתה רוצה", אומרים במוטורולה ורומזים לרצועה הניתנת להחלפה ולמראה היוקרתי.

גם LG לא נשארה חייבת והכריזה כי היא עובדת עם גוגל על שיתוף פעולה דומה באמצעותו יפתחו את ה-LG G Watch. גם השעון החכם של LG יהיה מבוסס על מערכת ה-Android Wear ויכלול תכונות דומות המושפעות מפקודות קוליות מתוחכמות. "עם LG G Watch  החברה ממשיכה לקבוע אבני דרך במחשוב לביש, כפי שנעשה עם שעון הטלפון G3 הראשון בעולם ב-2009 ועם ה-Prada Link בשנת 2008. אנו בטוחים שלמכשיר המעוצב יש את הפוטנציאל לכבוש את השוק הלביש החכם בסערה", אמר ד"ר גונג-סוק פארק, נשיא ומנכ"ל חברת LG אלקטרוניקה.

LG מתכננת להציג לראשונה את השעון רק ברבעון השני של 2014 ואין אנו יודעים מתי הוא צפוי לצאת לשוק. לעומת זאת, מוטורולה כבר נקטה בזמן קצת יותר ממוקד לגבי ההשקה – בקיץ הקרוב, אם כי לא ידוע מתי הדבר יקרה בדיוק. אנחנו בכל מקרה נמשיך לעקוב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.