ניתן לקבל בהבנה את ההתרגשות המלווה את חובבי הטכנולוגיה בימים האחרונים לאור העובדה כי בשבוע הבא, בראשון באוגוסט, יושק בחגיגיות הסמארטפון הראשון מבית גוגל-מוטורולה, ה-Moto X. בימים האחרונים נפוצו הדלפות רבות אודות המכשיר המסקרן ולא נתפלא אם מדובר בפעילויות יזומות של מחלקת יחסי הציבור המשופשפת של גוגל.

ההדלפה האחרונה שפורסמה שלשום (ב'), חושפת את ממשק המצלמה של ה-Moto X. החידוש המרכזי טמון בגלגל ההגדרות שמטרתו לפרוס את הגדרות המצלמה הרבות לצורת גלגל וירטואלי ייחודי ופשוט לשימוש. במקום שהמשתמשים ילכו לאיבוד בין תפריטי הגדרות הצילום ותתי התפריטים, הם יכולים פשוט לגרור מהפינה השמאלית את גלגל ההגדרות ולבחור את האייקון הרלבנטי עבורם, כל זאת מעל מסך הצילום הראשי. לצד הגדרות הצילום הסטנדרטיות (פלאש, פוקוס ומצב פנורמה, למשל), מתהדר המכשיר במצבים חדשים כמו וידאו בהילוך איטי וכן מצב צילום HDR. אגב, אם נגרור את האצבע מצידו הימני של המכשיר – נגיע מיד לגלריית התמונות.

נתקלתם באירוע מעניין? חייבים לשלוף את המצלמה כמה שיותר מהר? בממשק המצלמה החדש קיצרו עבורכם את הדרך להפעלת המצלמה. בתנועת ניעור כפול של המכשיר, יפתח עבורכם מסך הצילום. נקישה קלה על המסך תפקס ותצלם עבורכם שוט בודד, לחיצה ממושכת תצלם רצף תמונות עד שתשחררו. גרירת האצבע מעלה ומטה תקרב ותרחיק את הזום הדיגיטלי.

השמועות אודות ממשק מצלמה משודרג לא חדשות בעולם האנדרואיד. לפני כחודשיים דיווחנו לכם על סרטון שצולם בתערוכת אלקטרוניקה בתאילנד ומתעד שימוש, לכאורה, בממשק הצילום של גרסת האנדרואיד שטרם הושקה – 4.3. בסרטון אמנם נראתה תצוגה ויזואלית מעט שונה, אך הרעיון המרכזי גם שם נשען על פריסת ההגדרות לצורת מעגלים פשטניים. גם אפליקציית Floating Touch מציעה למשתמש גישה מהירה לישומים והגדרות מכל מסך אחר.

Moto-X-camera-UI