באופן מפתיע, המכשיר החדש של מוטורולה שהושק אצל שלל מפעילות הסלולר האמריקאיות יש Bootloader (בוטלואדר) סגור. דבר זה אמנם נפוץ במכשירים הנמכרים בארה”ב אבל אחרי שגוגל היא בעל הבית ציפינו כי נראה יותר פתיחות בנושא, בדומה למכשירי הנקסוס.

כדי להרגיע את הרוחות, כתב אחד ממנהלי המוצר של מוטורולה, פוניט סוני (Punit Soni) לפני מספר שבועות כי המכשיר אמנם יגיע נעול, אבל הם גם יספקו כלי להסרת הנעילה לכל מפעילות הסלולר. עוד הוא אמר כי הם יציעו במספר מפעילות גרסת מפתחים (Developer Edition) המגיעה “פתוחה מהמפעל” למעוניינים בכך.

אמש נחשף באתר מוטורולה הרשמי כי גרסת המפתחים כבר בדרך – מדובר כאמור בגרסה פתוחה, שזה אומר Bootloader פתוח עם נפח אחסון פנימי של 32 ג’יגה בייט. לעת עתה רשום באתר כי הוא יושק “בקרוב”, ועל פי הנאמר הוא יגיע גם למספר מצומצם של מפעילות הסלולר המקומית, אולם מחירו עדיין לא נחשף ועוד יותר מעניין הוא האם יהיה ניתן לרכוש אותו בסופו של דבר ישירות מחנות הגוגל פליי.

כידוע, Bootloader פתוח מאפשר למשתמשים לבצע עדכון והחלפת רום של מערכת ההפעלה ללא כל בעיה, אפשרות חשובה למי שלא מעוניין ברום המקורי המגיע עם המכשיר ואינו דורש פריצה בדרכים בעייתיות. לרוב זה גם אומר כי האחריות על המכשיר פגה ואין היצרנית לוקחת אחריות על שינויים שמבוצעים על ידי המשתמש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.