בחודשים האחרונים פקדו את הרשת שמועות רבות על סמארטפון חדש ומסתורי שצפוי להוציא את מוטורולה מהבוץ, וגרם לאנשים רבים להרים גבה בספקנות. למי שאינו זוכר, חברת גוגל רכשה את חטיבת המובייל של מוטורולה בסכום עתק של 12.5 מיליארד דולרים לפני כשנה וחצי, וכך הפכה מחברת תוכנה אשר נאלצת להתבסס על חברות אחרות שירכיבו מכשירים עבורה (סדרת הנקסוסים) לחברה שיכולה לייצר את מכשיריה בעצמה. למרות זאת, מצבה של מוטורולה לא השתפר מאז הרכישה, מאות מעובדיה פוטרו ושלוחות רבות של החברה ברחבי העולם – כולל זו בישראל – נסגרו. כעת, מוטורולה מציגה את המכשיר החדש של החברה שאליו מוטורולה מכוונת בחודשים האחרונים ועליו היא בונה.

הערב ב-22:00 שעון ישראל הכריזה מוטורולה באירוע שנערך בניו-יורק על המכשיר, Moto X. כפי שצפו התחזיות, המכשיר מוצג לשוק הבינוני דווקא, המגיע עם מפרט ממוצע ביותר, אך צד התוכנה מפצה על כך. ה-Moto X מגיע עם מסך בגודל 4.7 אינץ' מסוג AMOLED ברזולוציית 720p (כלומר HD), היוצרת צפיפות של 312 PPI. מתחת למכסה המנוע ה-Moto X מביא את השבב X8 תוצרת מוטורולה, שהוא בעצם גרסה משודרגת של מעבד ה-Snapdragon S4 Pro של חברת Qualcomm עם מעבד כפול ליבה במהירות 1.7GHz ושני שבבים ייעודיים לפקודות קוליות ומחוות ידיים. המכשיר מגיע גם עם זיכרון RAM בנפח 2GB והמאיץ הגרפי Adreno 320.

MotoX2

מקשיב לכם בכל רגע
כפי שהודלף כבר לא פעם, המכשיר כולל כמה שיפורים למערכת ההפעלה אנדרואיד תחת הכותרת "זה לא משנה לנו מה המכשיר יכול לעשות, זה משנה מה הוא באמת עושה". אחד מאותם חידושים הוא היכולת להפעיל את המכשיר בדיבור ללא צורך במגע כלל, מכיוון שהוא מקשיב לקולות מסביבו כל הזמן. מסך הנעילה שלו גם הוא משודרג ומציג עדכונים חשובים כמו הודעות שהגיעו בינתיים ונותן למשתמש להיכנס אליהן ישירות בהחלקה למעלה. המצלמה עברה שינוי רציני מברירת המחדל ומפעילה את עצמה כאשר המשתמש מרים את הטלפון בתנועה האופיינית לפני צילום, כך שנחסך ממנו לחפש את כפתור ההפעלה. הצילום עצמו נעשה בלחיצה על כל נקודה במסך, וכל שאר ממשק תפריטי הצילום הועלם כדי לא להפריע למשתמש.

Moto X מגיע עם מצלמה ברזולוציית 10 מגה-פיקסל בגבו, המשתמשת בטכנולוגיה חדישה של מוטורולה הנקראת ClearPixel, שהיא מעין שילוב של טכנולוגיית ה-PureView של נוקיה וה-UltraPixel של HTC. טכנולוגיה זו תיתן למשתמשים אפשרות להפיק תמונות מוארת יותר ומדויקות יותר בזכות רזולוציה גבוהה של החיישן. מצלמת הוידאו של המכשיר תצלם כמובן ברזולוציית Full HD 1080P. המכשיר מגיע גם עם מצלמה משנית (קדמית) עם חיישן 2.1 מגה-פיקסל שתוכל להפיק גם היא סרטוני וידאו באיכות 1080P.

MotoX3

עצבו כרצונכם
המכשיר ייחודי גם בעיצוב, ומי שיזמין אותו מ-AT&T בארה"ב יוכל לעצב את הכיסוי האחורי שלו בעצמו בעזרת אפליקציה ייעודית המאפשרת אלפי עיצובים. לאחר ביצוע ההזמנה יורכב המכשיר בעיצוב האישי במפעל מוטורולה בארה"ב ויגיע למשתמש תוך 4 ימים. מי שיזמין את אחת הגרסאות האחרות של המכשיר יוכל לבחור מבין 18 עיצובים שהחברה הכינה מראש, ובקרוב צפוי להתווסף לרשימה עיצוב עם גב מעץ.

מכשיר הדגל החדש של מוטורולה יגיע עם מיטב הקישוריות הקיימת כיום, כלומר NFC, בלוטוס בטכנולוגיית ה-BlueTooth 4.0 Low-Enegry ו-WiFi בכל התקנים (802.11a/g/b/n/ac). המכשיר יתמוך במיטב שיטות התקשורת ויתמוך בדור הרביעי (4G LTE). הוא יכלול גם נפח אחסון של 16GB ללא אפשרות הרחבה, אך עם אפשרות אחסון בענן של גוגל, ה-Google Drive, בנפח 50GB למשך שנתיים. בנוסף המכשיר יגיע עם סוללה בקיבולת 2200mAh שתאפשר למכשיר לסחוב שעות רבות של שימוש. באופן די מאכזב, אף על פי שממשק המכשיר כמעט זהה לממשק הונילה הנקי של גוגל, הוא מכשיר עצמאי של חברת מוטרולה ואינו חלק מסדרת הנקסוסים שגוגל משווקת, כך שהוא יגיע בגרסת אנדרואיד 4.2.2 ולא בגרסת האנדרואיד החדשה 4.3, והעדכונים שלו לא יגיעו ישירות מגוגל. עם זאת, גרסת Google Play Edition של המכשיר צפויה להגיע בעתיד.

המכשיר יושק החל מסוף החודש בארה"ב בגרסת 16 ג'יגה בייט או 32 ג'יגה בייט ומחירו יעמוד על $199 ו-$249.99 בהתאמה לחוזה שירות, עדיין לא פורסם האם ומתי הוא יצא גם לשוק החופשי.