עוד לא יבשה הדיו על ההכרזה של מוטרולה (Motorola) על מכשיריה החדשים, כולל ה-Moto G4 Plus, וגוגל (Google) עוד טרם הודיעה מתי תושק מערכת ההפעלה Android N – שבכלל עוד לא נבחר לה שם – אבל בלנובו (Lenovo), חברת האם של מוטורולה כזכור, מישהו כבר מאוד מזדרז להודיע על העדכון הבא לטלפון המוזכר לעיל: הוא ישודרג לפי החברה גם ל-Android O – אם תרצו אנדרואיד 8.0, מתי שהוא ברבעון הרביעי של 2017.

Moto G4 Plus גם כאמור, כמובן, לעבור דרך שדרוג ל-Android N. ואם להאמין לפרסום שחשף האתר הסיני Anzuho, כל הטלפונים של מוטורולה שיושקו בקרוב אמורים להיות על בסיס Android Pure, כלומר מערכת הפעלה נקייה מתוספות, כך שהם ישודרגו אחרי N גם ל-O.

Moto G4 Plus, עם מסך ה-5.5 אינץ' עם רזולוציית ה-FHD והמערכת על שבב Snapdragon 617 של קוואלקום (Qualcomm) אמור להגיע לשוק באמצע יוני,  וכמובן שהוא בינתיים יגיע עם Android Marshmallow.

ולפני שחובבי מוטורולה יוצאים בריקודים, רק נזכיר שבעבר הלא רחוק, עם השקת Android Lollipop באוקטובר 2014 הודיעה מוטורולה שתשדרג שלל מכשירי Droid – כולל Ultra, ה-MAXX וה-Mini. זה לא קרה. בפברואר 2015 היא חזרה בא והחליטה לא לשדרג את המכשירים. מכיוון שכך, עדיף לחכות לאוקטובר 2017, ובעצם מאוחר יותר, כדי לראות שזה יקרה בפועל.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • RuR

  הממ… אם מכשירי ביניים הם מעדכנים לשנתיים, אני מאוד מקווה שמכשירי דגל ל-3 שנים… (יש לי את מוטו X2)

  • ✡ Netanel ✡

   יש מצב…
   הם מתייחסים לסדרת הG כאל מכשיר דגל ולא כאל מכשיר ביניים כי אני חושב שהG, X וE הן הסדרות המועטות היחידות שלהם וגם כי סדרת הG נותנת תמורה של מכשיר לשוק הבינוני-גבוה ובזכות הG4 גבוה לגמרי…

   • שדג

    לא ממש. G זו סדרת הביניים. X הם מכשירי הדגל. הם פשוט לא משיקים אותם יחד.

    • ✡ Netanel ✡

     לא אמרתי שזה מכשיר דגל, אמרתי שהם מתייחסים אליו כאל מכשיר דגל.
     מפרט של מכשיר ביניים אבל תוצאות של מכשיר דגל וגם עדכונים כמו של מכשיר דגל עם אותם פיצרים בממשק כמו שמכשיר הדגל שלהם מקבל.
     קיצור, מכשיר דגל בתחפושת.

     • שדג

      לא יודע כמה זה נכון. 2 מ3 המכשירים שהושקו לא קיבלו שדרוג במצלמה. ויתרו על העמידות למים, המעבדים בסיסיים למדי. לא רואה פה פיצ'רים מיוחדים. אני כן מאוד אוהב את ההחלטה לספק אנדרואיד נקי והתחייבות לתמיכה ארוכת טווח.
      יחד עם זאת, גם אם הפלוס יספק מצלמה וחיישן ט.א. טובים דיים תוך שמירה על מחיר סביר (~200$), עדיין יש פייט רציני מצד יצרנים אחרים בטווח המחיר הנ"ל, אבל הוא יוכל לבסס את עצמו כאלטרנטיבה לחובבי אנדרואיד נקי בזול.
      בניגוד למצב ב2013, צריך יותר כדי להישאר בטופ בשוק כה רווי ותחרותי, אני מקווה שהם יצליחו.

 • RuR

  מה פה ההדלפה? אף אחד לא הדליף כלום, זה כתוב במפורש באתר של מוטורולה.

 • Somebody

  תיקון: חזרה בה, ולא בא

 • ✡ Netanel ✡

  זה אמור להיות ברור מאליו…