המכשיר השני של מוטורולה מבית גוגל הוכרז רשמית, וזהו ה-Moto G עליו נפוצו שמועות בתקופה האחרונה. דניס וודסייד (Dennis Woodside), מנכ”ל מוטורולה הציג את המכשיר החדש שלדבריו, בא לתת מענה לפלח השוק הגדול המחפש סמארטפון איכותי במחיר נמוך, ואכן מחירו זול משמעותית העומד על $179 בלבד.

Moto GMoto X בקטן
מוטורולה לא הלכה רחוק עם ה-Moto G, והוא מזכיר מאוד את ה-Moto X שהוכרז חודשיים לפני כן. כך נמצא מסך מקצה לקצה, גב מקומר וכיסוי מתחלף במגוון צבעים יחד עם בחירה אישית של אוזניות, רמקולים, ואביזרים נוספים כתוספת.

ה-Moto G מציג מסך בגודל של 4.5 אינץ’ 1280×720 עם זכוכית Gorilla Glass 3 וצפיפות פיקסלים של 329ppi. הוא רץ על מעבד מרובע ליבה 1.2GHz מדגם Snapdragon 400, זאת בניגוד לשבב ב-Moto X המיוצר על ידי מוטורולה. לצידו רץ השבב הגראפי Adreno 305 יחד עם זיכרון 1 ג’יגה בייט RAM ובגבו מצלמה 5 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-720p בלבד (זול כבר אמרנו?).

מתחת למכסה שוכנת סוללה בהספק 1,950mAh המספקת לדברי מוטורולה יום שלם של עבודה וכן חריץ לכרטיס זיכרון מסוג microSD בנוסף לזיכרון הפנימי בנפח 16 או 32 ג’יגה בייט לבחירה. באופן מפתיע, הוא לא מריץ את גרסת האנדרואיד 4.4 קיטקט האחרונה, אלא את האנדרואיד 4.3.

הוא יושק החל מהיום במספר מדינות באירופה וכן בארה”ב כאשר מוטורולה מתכננת להשיק ב-30 מדינות נוספות. מחירו כאמור עומד על $179 ללא חוזה ולא נעול ובתוספת של $20 יקבלו הרוכשים את גרסת ה-32 ג’יגה בייט ו-50 ג’יגה בייט נוספים באחסון הענן Google Drive.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VunSqD1MOjE