מספר חודשים לאחר השלמת הרכישה של לנובו מידיה של ענקית התוכנה גוגל ולאחר שמנכ"ל מוטורולה הצהיר בעבר כי בקרוב ישיקו מכשיר בעלות נמוכה, נראה כי זו מתכוונת לעמוד בהבטחתה על אף שהנעשה בחברה כבר אינו בשליטתה.

שלושה ימים לפני מסיבת העיתונאים אשר במהלכה מתכוונת לחשוף את מכשירה הראשון בביתה החדש של לנובו, דלף מפרטו ותמונתו של המכשיר החדש שיועד כפי הנראה לשוק הבינוני ואולי הנמוך. הפתעות רבות לא צפויות להיות במסיבת העיתונאים, אך מתגבשות השמועות וההדלפות כי המכשיר החדש יהיה רמה אחת מתחת למכשיר הבינוני של החברה, ה-Moto G ויעלה פחות ממנו.

המכשיר החדש שיזכה כפי הנראה לשם Moto E יציע מסך קטן מזה של אחיו הגדול, אך לא בצורה משמעותית ויעמוד על 4.3 אינץ', לעומת מסך ה-4.5 הקיים במכשיר ה-G. מתחת למכסה המנוע, מעבד המכשיר לא צפוי לעבור שינוי מהותי ויציע מעבד כפול ליבה על בסיס שבב ה-Snapdragon במהירות שעון של 1.2Ghz וזיכרון RAM של 1 ג'יגה בייט, כמו גם המצלמה האחורית שתציע רזולוציה של 5 מגה-פיקסל. אחד השינויים היותר מהותיים בין שני הדורות של המכשירים היא סוללת המכשיר בקיבולת ה-1980mAh אותו יציע ה-E לעומת ה-2070 אותו מציע אחיו הגדול. בנוסף, נפח האחסון של דגם ה-E יעמוד על 4 ג'יגה בלבד שאומנם ניתן יהיה להרחיבו באמצעות כרטיס microSD סטנדרטי, אך נמוך בהשוואה לאחיו הגדול שמגיע בשתי קיבולות של 8 ו-16 ג'יגה בייט, אך אינו כולל חריץ להרחבה. חשוב להדגיש כי בניגוד למכשיר ה-G, יציע מכשיר ה-E תושבת סים כפולה, כך שיהיה ניתן להשתמש בשני סוגי כרטיסי הסים הסטנדרטיים, כך שאולי הוא יוצע גם במזרח שם השימוש בריבוי קווים הוא נחשב לפופולרי.

אומנם טרם נמסר מילה לגבי מחירו הצפוי של המכשיר, אך גורמים מעריכים כי יעמוד מתחת לרף ה-200 דולר וכי יהיה נמוך משמעותית מה-Moto G.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.