טרם רכשתם שעון חכם? מעבר לעיצוב המרשים נראה כי ישנה סיבה נוספת מדוע כדאי להמתין ל-Moto 360 – השעון החכם מבית מוטורולה (Motorola) יהיה השעון הראשון שמשלב בתוכו חיישן תאורה.

לכאורה מדובר בתוספת זניחה יחסית, אך בהתחשב בעבודה שהתצוגה של השעון אמורה להיות ברורה גם תחת אור שמש ישיר לא ברור איך סמסונג (Samsung) ו-LG לא כללו חיישן שכזה בשעונים החכמים שלהן והמשתמשים שרכשו שעון של היצרניות הללו נאלצים לנווט למסך ההגדרות ולכוון את הבהירות באופן ידני. בסרטון שצילם אתר TechCranch ב-Google I/O, כנס המפתחים השנתי של גוגל, נראת קטיי בי (Cathay Bi) ממוטורולה כשהיא מעניקה הסבר קצר על השעון החכם של החברה. באזור הדקה וארבעים לתוך הסרטון נשאלת בי מה הוא הפס השחור בתחתית המסך, בי מסבירה כי הפס מכונה Display Driver וממוקמם בו חיישן התאורה (Ambient Light Sensor) על-מנת למקסם את ביצועי התצוגה של השעון.

חיישן תאורה נמצא בשימוש נרחב על מכשירי טלפון חכמים, החיישן מאפשר לכוון את עוצמת הבהירות לפי תנאי התאורה מסביב, כיוון הבהירות של המסך לא תורם רק לנראות של המסך אלא גם לשמירה על חיי סוללה שכן המסך לא מכוון על בהירות גבוהה מדי כאשר אין צורך בכך. מעבר לכך ה-Moto 360 הוא שעון ה-Android Wear החביב ביותר עלינו בעיקר בזכות המסך העגול שגורם לשעון להראות מיוחד ושונה בהשוואה לשעונים חכמים אחרים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.