עדכון יום ההולדת הגדול של מיקרוסופט (Microsoft) למערכת ההפעלה Windows 10 רושם קצב האימוץ מרשים למדי, כאשר רוב מבעלי המערכת כבר עדכנו למהדורה החדשה.

לפי הנתונים המתפרסמים, העדכון Anniversary Update בגרסה 1607 שהופץ בהדרגתיות החל מחודש אוגוסט האחרון, הצליח להגיע לכדי 76.6 אחוז מכל מחשבי Windows 10, זאת, בהשוואה ל-34.5 אחוז בלבד בחודש שעבר. מדובר בקפיצה משמעותית ובהחדרה מוצלחת של מיקרוסופט לעדכון בתוך זמן קצר מאוד.

את הגדילה בכמות המכשירים שקיבלו את העדכון, אפשר לזקוף לאסטרטגיית העדכונים החדשה של מיקרוסופט, אשר מזכירה מאוד את הדרך שבה נוהגות חברות הסלולר לעדכן את מכשיריהן. הפצת העדכון מחולקת למספר שלבים ובתחילה נעשה שחרור איטי ומבוקר ולאחר מכן, כשהכל עובד כשורה היא ממשיכה להרחיב את המעגל.

ואולם, עדכון Anniversary Update לא התקבל אצל כל המשתמשים באהדה רבה. מדיווחים ברשת במהלך החודשיים האחרונים עולה כי בחלק מהמקרים העדכון גרם לתקלות שונות, לבעיות עם התקנים ישנים ואף מסכים כחולים. אולם עדיין היה מדובר במספרים קטנים ביחס לכמות המכשירים המריצים כיום את Windows 10, שעל פי הערכות חוצה את רף 400 מיליון היחידות.

בתוך כך מתפרסם כי העדכון הגדול הבא, Redstone 2, יגיע בחודש מרץ 2017. העדכון צפוי להציג מספר חידושים כמו צמצום תפריט ההתחל, שינוי במנגנון העדכונים של Windows Update ותיקון Service Host המכביד מאוד על המערכת.