מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו: חברת אבטחת המידע קספרסקי פרסמה תוצאות סקר שמסקנותיו הן כי רוב מוחץ של ארגונים ברחבי העולם נפגעו השנה מאירועי אבטחת מידע פנימיים. נתון זה התפרסם במסגרת סקר סיכוני אבטחת מידע ארגוניים לשנת 2013 (Global Corporate IT Security Risks 2013 survey) שנערך על ידי סוכנות המחקר B2B ומעבדת קספרסקי.

על-פי הסקר, אחת הבעיות העיקריות נובעת דווקא בגלל הגורם האנושי: מצד אחד עובדים לא תמיד פועלים לפי מדיניות אבטחת המידע הארגונית, ומצד שני פחות מ-50 אחוזים מהחברות הצהירו כי הן מקפידות לאכוף את מדיניות אבטחת המידע שלהן ומפעילות אמצעיים משמעתיים בעת הצורך. שתי בעיות נוספות הן פרצות או פגמים בתוכנות קיימות או אובדן וגניבה של מכשירים ניידים ומדיה נתיקה. החדשות הטובות הן כי רוב החברות מבינות את חשיבותה של אבטחת המידע ונוקטות באמצעים לצמצום חשיפתם לפגיעות מסוג זה, לדוגמה הפרדה בין רשת האינטרנט לבין רשת התקשורת הפנימית של הרשת.

למרות שקיימות תוכנות ושאר אמצעים שיכולים להשגיח עבור הארגון על זרימת המידע במקום העבודה, עולה כאן דילמה לא פשוטה: האם עדיף להוציא סכום כסף בלתי מבוטל ולרכוש בייביסיטר וירטואלי שישמור על השקט הנפשי, או שמא עדיף להשקיע זמן ומאמץ בהטמעת מדיניות אבטחת המידע בקרב עובדי החברה?

תמונה באדיבות Shutterstock

כתב: עדי פרל