טוויטר ממשיכה לנסות להיאבק בירידה בפופולריות שלה אם זה בעיצוב חדש המזכיר את הפיד של פייסבוק, ממשק קליל ונוח יותר מבעבר ועוד, אבל דבר אחד היא כנראה עדיין לא מצליחה: לגרום לנו לצייץ.

לטוויטר ישנם כיום מעל 974 מיליון חשבונות כאשר מספר זה ממשיך לגדול מידי יום, אבל כמה מתוכם פעילים או בכלל צייצו בעצמם? על פי הנתונים של החברה, ברבעון האחרון של 2013 היו ברשת החברתית מעל 240 מיליון משתמשים פעילים, ובדומה לשירותים אחרים מדובר על משתמשים אשר התחברו לחשבונם בתקופה מסוימת. WSJ מדווח כי למעשה, 44 אחוז מכלל המשתמשים בטוויטר לא צייץ מאז ומעולם, כך שמתוך המשתמשים “הפעילים” ישנה כמות גדולה של משתמשים שרק מתחברים כדי להתעדכן ולא כדי להעשיר את העולם בסטטוס משלהם.

מצד שני צריך גם לזכור כי רבים משתמשים בשירות כדי להתעדכן על הנעשה בין חברים, אצל הדמות האהובה עליהם או בחדשות העולם, והם לא צריכים לכתוב סטטוס או לבצע פעולה כלשהי כדי לקבל את העדכונים ישירות לפיד, כך שלא תמיד מדובר בחשבונות לא פעילים והיכולת של טוויטר לספק את החדשות היא כנראה גם אחת הדרכים הנוחות למשתמשיה השונים שפחות מעדיפים לצייץ ויותר להתעדכן.

תמונה: Filippo Minelli cc flickr

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.