נהוג לחשוב שלאמריקאים אין בעיה של ממש לרכוש יישומים, משחקים ושאר תכנים שנמכרים ברשת. זו אולי הסיבה העיקרית לכך שכותבי יישומים רבים מעדיפים לכתוב אותם קודם כל למוצרי ה-iPxx של אפל (Apple), מכיוון שהם פופולריים בארצות הברית בשיעור ניכר לעומת אוכלוסיית שאר העולם.

אז אולי אמריקאים רבים אכן מכניסים את היד לכיס כדי לקנות תכנים, אבל לא מעט מהם גם מעדיפים, כך מתברר, לבחור בדרך הלא חוקית ולהוריד קבצים שהם לא ממש משלמים עליהם.

במה הכוונה מתברר? ובכן חברת Statista בדקה מהם עשרת המדינות העיקריות שמהן מגיעה התנועה לאתר Pirate Bay, אתר שיתוף הקבצים הלא חוקי הכל כך פופולרי שעדיין ממשיך לתפקד למרות כל הרדיפות וכל המשפטים.

החברה ערכה זאת לרגל מלאות עשר שנים לאתר, והנתונים מתייחסים לרבעון השני של 2013.

כמו שניתן לראות, אין דרך ליפות את זה: למעלה משליש מהתנועה לאתר מקורו במדינה של ברק אובמה, הנשיא והוטו. אוסטרליה נמצאת במקום השני עם 8.4%, ואילו במקום השלישי עוד מדינה צפון אמריקאית גדולה, קנדה, עם 6.8%. את הרשימה סוגרות יפן וספרד עם 1.9% ו-1.8% בהתאמה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.