כשמדובר בסמארטפון, אנשים נוטים לבחור את הטוב ביותר. המסך החד ביותר, המכשיר המהיר ביותר, המצלמה הטובה ביותר או בקיצור, התמורה הטובה ביותר לכספם. אך מה תאמרו על מכשיר שאינו מוגדר כטוב ביותר (וגם לא כמכשיר למעשה), שהצליח לגייס מעל 2000 רוכשים מאושרים?

מדובר בפרויקט ה-NoPhone (לא-טלפון) שעלה לאחרונה לגיוס כספים באתר מימון ההמונים Kikstrater והצליח לסחוף אחריו כבר מעל ל-2000 הזמנות בתקופת החגים, כך אפשר לראות בעמוד הפרויקט. לדבריהם של מקימי הפרויקט, ה-NoPhone יכול להוות גם כמתנה לכל ילד או ילדה וכולל שלל אפשרויות שונות שטלפון חכם לא  בדיוק יכול לספק, כגון: זמן איכות אמיתי עם היקרים לכם, שיחות אחד על אחד עם אדם אהוב ואפילו כפיתיון לגנב שינסה לגנוב את המכשיר החכם שלנו.

על פניו, נראה המוצר כיציקת פלסטיק בגודל של 140 מ"מ על 67 מ"מ בעובי של 7.3 מ"מ ומשקל של כ-100 גרם, השווה לערך בגודל של מכשיר עם מסך 5.5 אינץ' ואמור להוות כתחליף ראוי לכל טלפון  חכם, או לפחות לאלו ששקועים בו כל היום. תחילה, המכשיר עצמו הוצג כקוריוז באתר מימון ההמונים, אך עד מהרה גייס מעל ומעבר את הסכומים אותם ביקש והפך לויראלי למדי.

המכשיר, כאמור, אינו מציע קישוריות סלולרית ואינו כולל רכיבי WiFi ובלוטות' או כל אמצעי טכנולוגי אחר, שכן זהו לא-טלפון, אך על פי מקימי הפרויקט, מדובר כאמצעי גמילה עבור אנשים שמכורים ומאוהבים בסמארטפון שלהם, וכדרך יעילה לעשות זאת.

על אף שכבר הוזמנו מעל לכמות נכבדת, מקימי הפרויקט מקימים כעת סבב מכירות נוסף דרך אתר להזמנות. תמורת 12 דולרים תוכלו ליהנות ממכשיר הפרימיום, ואילו תשקיעו 18 דולרים תוכלו אף לקבלו כגרסה משודגרת הכוללת גם מראה שניתנת להדבקה בחזית המכשיר, כיאה לכל מכשיר חכם שמציע צילומי סלפי משודרגים.

 

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
  • שטות לא שימושית

    איזה שטות הדבר הזה -מה עושים עם זה בדיוק ? חחחח זה הדבר הכי מטומטם שראיתי -חתיכת פלסטיק ששחורה ב 12 בדולר –
    מי האידיוט שמשקיע במוצר או שיקנה אותו -עלוב ביותר !

  • אהרון

    בדרך כלל אני שונא תגובות כאלה, אבל הפעם אני אחרוג ממנהגי.
    עולם הזוי ואכזר. אנשים מתים מרעב, חיים ביוב כמה רחובות מהבית שלנו, ואנשים קונים ומבזבזים 12$ על חתיכת פלסטיק, כי זה מצחיק או משעשע אותם, מרות שכולם יודעים שהם יפתחו את החבילה ויזרקו את המוצר לאחר שעה או שעתיים במקרה הטוב.