אם פעם רצינו שהטכנולוגיה רק תלך ותהפוך לקטנה יותר, נדמה שאת הסמארטפונים שלנו אנו מעדיפים גדולים יותר. נתוני המכירות של שנת 2013 מצביעים על יותר מ-20 מיליון פאבלטים שיצאו משערי היצרניות. מומחים מעריכים כי בשנת 2018 עתידים להימכר יותר מ-120 מיליון פאבלטים, גידול של פי שישה מנתוני השנה הנוכחית.

הנתונים התפרסמו במסגרת מחקר שערך מכון Juniper הבריטי שהגדיר פאבלט לפי קריטריון גודל המסך. לפי הגדרת מכון המחקר, סמארטפון יסווג כפאבלט אם גודל התצוגה שלו עומד על 5.6 אינץ' ומעלה, דבר שמכניס גם את הדגמים הבאים להגדרה: סמסונג גלקסי נוט 3 (Samsung Galaxy Note III), את ה-HTC One Max, וגם ה-LG G Flex , את ה-Oppo N1 ועוד.

הפאבלטים נתפסו כאהובים בעיקר במדינות מזרח אסיה, שם לרוב האותיות הן רבות ומורכבות לסימון. עט הסטיילוס שמצורף בחלק מן המקרים לפאבלטים, כמו לדוגמת ה-S Pen של סמסונג, מעניק פתרון נוח לאתגר ההקלדה המזרח אסייתי. כאמור, אל מדינות אלה הצטרפו לאחרונה מדינות דוברות אנגלית שם נצפית עליה במגמה להעדפת מכשירים הולכים וגדלים.

מי שתרמה ללא ספק להעדפת הצרכנים את הפאבלטים היא חברת סמסונג עם הסדרה הפופולרית שלה – סדרת ה-Note. בסוף 2011 יצאה החברה עם דגם הנוט הראשון, אז הצליחה למכור 2 מיליון יחידות בארבעה חודשים. בהמשך הוצא אף הנוט 2 עם נתוני מכירה מרשימים, מה שלא הפריע לגלקסי נוט 3, שיצא בסטמבר 2013, למכור 5 מיליון יחידות בחודש הראשון.

ומה עם אפל (Apple)? מלבד המיני אייפד (iPad) שלה והגדלת מסך האייפון (iPhone) בחצי אינץ', החברה עדיין לא מראה כי היא עתידה להצטרף למגמה העולמית ולשחרר לשוק פאבלטים הנושאים את לוגו התפוח הנגוס. בהחלט יהיה מעניין לעקוב אם תיכנע למגמות העולמיות או שתעדיף להישאר נאמנה לעיצוב השמרני של מכשיריה.

 

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • יוסי

  יש לי את הנוט 3 כבר חודשיים. לפני הייתי 3 שנים עם האייפון 4. מרגיש כאילו יצאתי מחושך לאור. מכשיר מדהים, יציב, מהיר ועובד בצורה חלקה.

 • אנדרואיד מס' 1

  את האמת אם לא היה לי את הגלקסי אס 4 הייתי קונה את נוט 3 אבל יודע פעם הבא אני יקנה נוט 4 או יחכה לנוט 5

  • חסוי

   אתה תחכה לנוט 5? מעריצי אנדרואיד הם כאלה פטאתים עוד לא הכריזו על הנוט 4 ואתה כבר מחכה ל5 כי אתה יודע שבדיוק כמו ה3 גם ה4 יהיה פלאפון גרוע ואיטי

   • הנוט 3 טלפון מהיר מאוד יותר מכל מכשיר! ניסיתי אצל חבר שלי כך שאתה לא יכול להגיד שלא ניסיתי…. אתה סתם אומר דברים שלא ניסית אותם ודרך אגב הוא כנראה התכוון לגלקסי 5 ודרך אגב מעריצי אפל (לא יודע עם אתה אחד מאלה) עוד יותר פתטיים! לדעתם המכשיר הכי טוב בעולם הוא מכשיר עם 1GB RAM רזולוציה עלובה שהיא אפילו לא HD וכן מרגישים את זה (וכן ניסיתי) ועוד לא לדבר על העובדה של סוללת 1570 MAH שסוללת נוט 3 פי 2 שלא לדבר על העובדה שהוא חסר אפשרות להחלפת סוללה והרחבת זיכרון. ולמעריצי ה-WP יש מכשירים טובים אבל מכשירי האנדרואיד עוקפים אותם בחומרה מלבד ה-nokia lumia 1520 עם להיות פתטים זה ללכת עם המכשיר הכי טוב ולא רק בגלל מותג אז כן פתטים.

    • גיא מועלם

     AFEK2 אתה צודק ולא רק מבחינת נתונים מכשירי אנדראייד הם יותר טובים אלא גם בנוחות השימוש.
     במכשירי IOS הממשק לא ידידותי למשתמש ולא פתוח וזה רע!!!
     ואם כבר סמארטפון קטן (IPHONE) לפחות שיעשו (אפל) רזולוציה טובה ולא גרועה (כמו שכבר ציינת).

     (יש לי G2 פנטסטי!!!)

 • אני לגמרי יכול להבין את זה, פאבלטים זה דבר מעולה, ואם יש מישהו אחד שראוי למעמד שלו בקטגוריית הפאבלטים זה ללא ספק ה Note 3
  הכל עניין של הרגל, תרצה להתרגל, תשתמש ב Note 3 חצי שעה-שעה, ואז לא תוכל לחזור אחורה

 • אנדרואיד מס' 1

  זה הסוף של חברת אפל חחחחחח

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מוגזם עד 5' גג 5.25 " זהו יותר מזה זה דבילי
  אלא אם כן יהיה מתקפל מ6' ל4' וכו'

  • עומר

   גם אני חושב כך, אבל מסתבר ששאר העולם לא חושב כך….

  • תשתמש חצי שעה ב Note 3, אני מבטיח לך שהמספר שרשום בתגובה שלך יגדל ל 5.8 גג 6

  • טל

   עומר, כשקיבלתי לראשונה טלפון 4.3", אמרו לי כולם שזו טלויזיה. אמרו שעד ארבע זה המקסימום.