חברת נטפליקס (Netflix) בדרך להפוך להיות גוף התוכן הכי גדול בעולם: מחקר חדש בארה"ב חושף כי ברבעון הראשון של השנה הנוכחית, מספר המנויים של החברה גדל לכמות כזו שעוקפת את כל מספר המנויים של כל חברות שידורי הטלוויזיה במדינה.

לפי המחקר של Leichtman Research Group, ישנם כיום כ-48.61 מיליון מנויים של חברות הכבלים בארה"ב שמתוכם קומקאסט עם 22 מיליון מנויים. בשירותי הטלוויזיה בלווין כמו Direct TV מנויים 33.2 מיליון. לעומת זאת, מספר המנויים של נטפליקס בארה"ב עומד כרגע על 50.85 מיליון – יותר מהכבלים והלוווין, אך עדיין פחות משניהם יחד. אלא שהמספר הזה מוכפל אם מוסיפים את מספר המנויים הכללי של נטפליקס ברחבי העולם, ומגיע ליותר מ-100 מיליון סך הכל. מה שאומר שיותר מאחוז אחד מאוכלוסיית כל העולם כולו, שעומדת על 7.5 מיליארד אנשים – מנויים לנטפליקס.

הסיבות לכך הן די פשוטות: בעוד יותר ויותר צרכנים מצטרפים לנטפליקס מדי חודש, יותר ויותר אנשים מבטלים את מנוי הכבלים שלהם ביחס ישיר – 115 אלף איש ביטלו את מנוי הכבלים שלהם בארה"ב ברבעון האחרון. יחד עם זאת, אין בהכרח מדובר על הפסדים גדולים לחברות הכבלים, שכן חלק גדול מהחברות מספקות גם שירותי אינטרנט, שבאמצעותם ניתן להזרים את תכניה של נטפליקס.

גם בשוק הישראלי אפשר למצוא דוגמאות שכאלה, כמו למשל חברת הכבלים הוט (HOT), שגם אם הצרכן יבחר להתנתק משירותי הכבלים שלה ולעבור לשירותי הזרמה באינטרנט, הוא עדיין יעשה כנראה שימוש בתשתית האינטרנט שלה.

 

 

 

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • 55

  רציתי לדעת האם בנטפליקס יש ערוצים ישראלים או לא תודה

  • Gal Baum

   נטפליקס היא משהו שיותר מקביל ל-VOD שאתה מכיר. אין בה תכנים "חיים" – הכל זה סרטים וסדרות שניתן לצפות בהם מתי שנוח לך. בעצם מדובר באתר אינטרנט שיש עליו תכנים, והמנויים רשאים לצפות בהם. האתר הוא עולמי, אבל בכל מדינה יש זכויות שידור שונות ממדינה אחרת, ולכן תכנים שונים קיימים במדינות שונות. בישראל קיימים גם קצת תכנים ישראלים, אבל דווקא בגלל שזו ישראל, ולחלק מהתכנים הישראלים יש גופים שהם בעלי הזכויות עליהם, אז יש תכנים ישראלים שלא ניתן לראות בישראל. כשהייתי בגרמניה לדוגמא, ראיתי שיש בנטפליקס שם את התוכנית על תאיר ראדה. בארץ הזכויות שייכות להוט ולכן התוכנית לא קיימת בנטפליקס. אני יודע שבארה"ב יש את "אפס ביחסי אנוש", אבל גם לא קיים בנטפליקס "הישראלי". מצד שני, את פאודה (הפקה של יס) ראיתי בנטפלקס.
   לי אישית יש נטפליקס, ואני רואה ערוצים ישראלים עם עידן+ (ערוצים 10, 11, 2 וכד' בחינם).

 • רון

  הם לא צריכים לתחזק תשתית והם יכולים להפיץ את זה רק דרך אינטרנט.