בחודשים האחרונים הולכת ומתחזקות השמועות כי אפל (Apple) מתכננת להוסיף לקו הטאבלטים שלה טאבלט בעל מסך גדול במיוחד, בין 12 ל-13 אינץ', שמיועד בעיקר לשוק העסקי. ה-iPad החדש, שכבר זכה לכינויים iPad Pro או iPad Air Plus הוא עדיין בגדר שמועה שאיש לא מאשר או מכחיש, אבל לאט לאט מצטברות ברשת עדויות לכך שהמכשיר אכן נמצא בתכנון.

העדות האחרונה היא תמונה שצצה באחד מאתרי הפורומים בסין, בו נראה גב מכשיר גדול במיוחד על פס ייצור כשניתן לזהות עליו את הלוגו של אפל. נושא ההודעה הוא iPad Pro, וההשערה היא שהיא מגיעה מאחד מהעובדים במפעלי הייצור של אפל בסין.

timthumb

התמונה הזו מצטרפת לשרטוטי מחשב שפורסמו בשבוע שעבר, שכביכול מוכיחים של-iPad החדש יהיו 4 רמקולים, שניים בתחתית המכשיר ושניים בחלקו העליון. שמועות אחרות טוענות כי המסך שלו יהיה בגודל של בין 12.2 ל-12.9 אינץ' ברזולוציית 2732×2048 פיקסלים, שהוא יגיע עם מעבד A8X חדש או אפילו A9,שהוא יציע 2 ג'יגה-בייט של RAM, שקע לאזניות סטראופוניות ושהוא יגיע עם כיסוי מיוחד עם מקלדת ועט אלקטרונית.

מה שכן, רוב האתרים נוטים משערים שה-iPad החדש יושק ברבע השני של השנה, כלומר כבר באפריל עד יוני הקרובים. חלקם מדווחים כי לצדו יושק גם ה-iPad mini 4, ואילו אחרים טוענים כי הגודל החדש יביא לחיסולו הסופי של הדגם המוקטן, ואולי אפילו לשינויים מרחיקי לכת בקו ה-MacBook Air שגודל המסך הנוכחי שלו הוא 13.3 אינץ', לא רחוק במיוחד מהגודל המתוכנן של ה-iPad החדש.