באירוע ההכרזה על קונסולת הפלייסטיישן 4 אומנם לא הוצגה הקונסולה אך הוצג ה'דואל-שוק 4' (DualShock 4), בקר השליטה החדש של הקונסולה אשר שומר על הקו-העיצובי של בקרי השליטה הקודמים אך עם מספר שיפורים, כעת בכנס המפתחים GDC נחשפים פרטים נוספים אודות הבקר החדש.

התוספת המשמעותית ביותר לבקר הוא משטח המגע (Touch Pad) אשר נמצא במרכז הבקר בין כפתורי החיצים לכפתורי הפעולה, המשטח תומך במחוות מגע של עד שתי אצבעות במקביל – לתפעול הממשק החדש של קונסולת המשחק באמצעות מחוות כמו ה'צביטה' לשם התרחקות/התקרבות אשר מוכרת מעולם הטלפונים החכמים בנוסף למחוות מגע פשוטות יותר כמו הזזת הסמן על גבי המסך באמצעות הזזת האצבע על משטח המגע, כפתורי הכתף עברו גם הם שינוי קטן וזאת כדי למנוע לחיצות שגויות כאשר הבקר מונח על השולחן.

סוני מציינים כי כפתורי הפעולה וכפתורי החיצים הינם כעת דיגיטליים וזאת בניגוד לכפתורים האנלוגיים אשר שימשו את הדור הקודם של בקרי ה'דואל-שוק' ועל-פי סוני זאת משום שמפתחים לא ניצלו את היכולת הזו. בצידו האחורי של הבקר כניסה לדיבורית חוטית (Headset) אשר תגיע עם כל שלט לצד מיקרופון אשר יהיה מובנה בבקר, בצידו הקדמי נורת לד מאורכת אשר תואר ב-4 צבעים שונים: כחול, אדום, ירוק וורוד וביחד עם מצלמת ה'פלייסטיישן איי' (PlayStation Eye) החדשה תזהה את מיקום במרחב השחקנים או תהבהב בצבעים שונים בהתאם למתרחש על המסך.

בנוסף כפתורי ה-Start וה-Select המסורתיים החלפו בכפתור שיתוף ואפשרויות – כפתור השיתוף יאפשר להעלות תמונות או ווידאו באורך של עד חצי שעה אל הרשתות החברתיות השונות או לאתר הזרמת הווידאו יו-סטרים (UStream).

אין ספק כי הבקר עבר שינויים לא קטנים, לצד שמירה על העיצוב המוכר. בינתיים סוני עדיין לא חשפו את הקונסולה, מחירה או תאריך השקה – אלו צפויים להגיע בתערוכת הגיימינג E3 אשר תתקיים השנה לקראת אמצע יוני, יש למה לחכות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.