האם אנו עדים להיווצרות מגמה חדשה של רצועות חכמות? מונטלנק (Montblanc), חבר המתמחה בייצור שעונים אנלוגיים יוקרתיים במיוחד, הכריזה על Montblanc e-Strap, רצועה חכמה שניתנת להצמדה לשעונים אנלוגיים רגילים, וכך להוסיף להם תכונות חכמות. מדובר ברצועה שדומה ל-T-band של חברת קיירוס (Kairos), אותה הצגנו לא מזמן.

למעשה מדובר ברצועה שהוכנה לצורך שילוב בחלק מהשעונים בסדרה החדשה של החברה שמכונה Timewalker Urban Speed, אך החברה האיטלקית החליטה למכור אותה גם בנפרד למי שמעוניין בכך.

Montblanc-Timewalker-urban-speed-e-strap-watch-4

כמו כל רצועה חכמה אחרת, גם ה-e-Strap מתחברת לאפליקציה, שקיימת כבר ל-iOS ולאנדרואיד כאחד, והיא מאפשרת מעקב אחרי נתוני פעילות פיזית. אבל הרצועה תורמת למשתמש קצת יותר מידע. תצוגת הלד שלה, ברזולוציה של 128×36 פיקסלים יכולה לספק מידע כמעט כמו כל שעון חכם שקיים כיום בשוק: התראות לגבי דואר, הודעות טקסט, שיחות נכנסות, לוח שנה, הודעות ברשתות חברתיות ועוד.

הסוללה של הרצועה אמורה להספיק לחמישה ימי עבודה, וזה נחמד, אבל המחיר קצת פחות: כ-200 דולר, ואולי זה צפוי מחברה שמייצרת מוצרי יוקרה.

(מקור)

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.