קונסולות ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) לא כל-כך ניידת, למעשה מדובר בקונסולה הכי גדולה בדור הקונסולות הנוכחי, אך משתמש היו-טיוב "DarkUncle" החליט לענות לאתגר ולהפוך את הקונסולה הניידת למחשב-נייד.

המשתמש ג'יימס טרי (James Terry) בעל הכינוי "DarkUncle33" אשר מנוסה בשינויי צורה, ביום שני האחרון הוא העלה לערוץ ה'יו-טיוב' שלו סרטון בו הוא מציג את יצירתו האחרונה – קונסולת אקסבוקס וואן בתצורת מחשב-נייד עם מסך בגודל 22-אינצ'. אין ספק שלא מדובר במחשב קטן או נייד במיוחד אך מדובר בהשיג מרשים – ג'יימס מציין כי הוא פשוט אירגן את חלקי הקונסולה מחדש ולא נדרשו הוספות או החלפות למעט חלקים בודדים, בניהם גם נמנה המסך, הרכיב שתפס את מירב המקום בתוך הקונסולה הוא מאוורר הענק.

ה"מחשב הנייד" לא כולל מקלדת ועכבר כאמצעי שליטה, אלא נשלט באמצעות בקר האקסבוקס וחיישן התנועה קינקט. כל היציאות של הקונסולה המקורית נשמרו וג'יימס אף מציין כי הוא הוסיף מחבר אודיו 3.5-מ"מ לחיבור של אוזניות או רמקולים. בניגוד למחשב נייד רגיל מחשב האקסבוקס לא כולל סוללות והוא מקבל את אספקת החשמל מהשנאי שמגיע עם כל קונסולה.

ה"מחשב הנייד" בפעולה

ג'יימס אף הספיק למכור את היצירה האחרונה שלו לקונה אנונימי וכרגע לא ידוע באיזה מחיר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.