גלקסי אס 7

פול או'בריין, מפתח ותיק בסצנת האנדרואיד (Android) גילה כי באמצעות שימוש בפקודה פשוטה ניתן להחזיר אל מכשיר ה-Galaxy S7 ו-Galaxy S7 Edge את יכולת אימוץ האחסון (Adaptable Storage) שהטמיעה גוגל (Google) בגרסה 6.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד שנעלמה לה במערכת של סמסונג.

בשבוע שעבר ציינו כי יישומי המערכת המובנים של ה-S7 תופסים כ-8GB של זיכרון פנימי, אך לא מדובר בבעיה של ממש שכן בדגמי ה-S7, בסמסונג (Samsung) הקשיבו לרחשי הקהילה והחזירה את אפשרות הרחבת הזיכרון באמצעות שימוש בכרטיס microSD. אולם, חרף העובדה שישנה אפשרות להעביר יישומים מזיכרון המכשיר אל הכרטיס הזיכרון התאכזבנו לגלות שבחברה בחרו להדיר את יכולת אימוץ האחסון שהטמיעה גוגל בגרסה 6.0 של אנדרואיד, יכולת המאפשרת להתייחס אל זיכרון חיצוני כהרחבה ישירה של הזיכרון הפנימי. אבל המפתח פול או'בריין, אשר מוכר יותר בכינוי MoDoCo, מצא כי סמסונג לא הסירה לגמרי את היכולת ממערכת ההפעלה, אלא פשוט הסירה אותו מתפריט ההגדרות. המפתח פרסם בבלוג האישי שלו כיצד להפעיל את יכולת הזו. מדובר במספר צעדים פשוטים הכוללים הפעלת מצב המפתחים בטלפון, שימוש בשורת פקודה ואין צורך בהרשאות מנהל (Root) או ביצוע פריצה של המכשיר.

על-פי או'בריין הוא לא נתקל בבעיות מיוחדת בעת הפעלה יכולת אימוץ האחסון והיא עובדת ללא לאות, למעט תקלה מוזרה בה הנפח המדווח בתפריט האחסון לא נכון אך מדובר בבעיית תצוגה בלבד ובבדיקה על-ידי שימוש יישומי צד-שלישי ניתן לראות את הכמות הנכונה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • XperiaZ

  בעדכון המרשמלו של סוני יש את זה כבר בהגדרות. עידכנתי לפני שבוע וזה שמע נחמד דווקא.

 • Liron

  מקווה שסמסונג לא יעשו משהו נגד זה בעדכונים הבאים.

  • דן

   בתכלס הם צודקים, כרטיסי הזיכרון איטיים יחסית לזיכרון המובנה ועלולים לפגוע בחווית השימוש הכללית של המכשיר.

   • אנונימי

    שגם ככה זוחל אחרי חצי שנה

    • פול

     שטות מוחלטת.
     זה הדבר האחרון שניתן להגיד על אייפון.

   • Liron

    סבבה, המשתמש יחליט לעצמו מה הוא מעדיף יותר, שטח איחסון או מהירות תגובה.
    אני לא צריך שהחברה תחליט בשבילי, אחרת הייתי משתמש באייפון.

 • גלקסי S7

  עד כמה זיכרון אפשר להכניס בו?