כמה זמן נמתין לניוד? לא הרבה

תהליך הניוד בין חברות הסלולר יכול להפוך לאחד הדברים המתסכלים ביותר לצרכן, אשר “נתקע באמצע” במהלך הניוד בלי טלפון פעיל. שמענו לא פעם על כך שהמפעילות מערימות קשיים וגוררות רגליים עד אשר הם מבצעים את העברה בפועל ומנצלים את הזמן המותר להם בתקנות (3 שעות), כדי לנסות ולהחזיר את הלקוח בחזרה ולשנות את החלטתו.

כעת, במשרד התקשורת מעוניינים לגרום לתהליך לעבוד יותר מהר, וכפי שדיווחנו על כך מוקדם יותר, המשרד פעל בחודשים על תקנות אשר יאפשרו למנוי סלולר לעבור מחברה אחת לשנייה בתוך חצי שעה בלבד. המטרה היא שהניוד יתבצע עוד באותו הזמן שהלקוח נמצא בעמדת המכירה של החברה אליה הוא מצטרף ויוכל לצאת עם קו פעיל ללא עיכובים.

התהליך יהיה פשוט וקל הרבה יותר לצרכנים, גם אלה שרוכשים כרטיס סים במקום וגם המבצעים את העסקה מרחוק, ואין ספק כי צעד שכזה יגרום לעוד ועוד צרכנים לא לחשוש מהמעבר בין חברות הסלולר. השינוי בתקנות יחל בחודש מאי 2013, בעוד כחצי שנה.

תהליך הניוד נכנס לתוקף לפני כחמש שנים, וצבר תאוצה מאז משרד התקשורת פתח את השוק למפעילות הסלולר החדשות – הוט מובייל, גולן טלקום, 012 מובייל, רמי לוי ויו-פון, אשר מציעים מחירים נמוכים יותר מאשר חברות הסלולר הוותיקות, כשבשבוע שעבר גם הוט מובייל וגם גולן טלקום הציעו חבילה ללא הגבלה ב-49 שקל לחודש למשך חצי שנה.

תקנות אלו יצטרפו לרפורמת יבוא מכשירי הסלולר, דבר שצפוי להגדיל את ההיצע ויגביר את התחרות, זאת יחד עם ביטול קנסות היציאה מחברות הסלולר שאושרה כבר בתחילת השנה.

>> ה-SMS חוגג 20, איך הסתדרנו בלעדיו?
>> כמה עולה הנקסוס 4 בישראל? לדעת רשות המיסים – יותר