בשורה נוספת בשוק הסלולר הישראלי: מהיום, כשנרצה להתנייד ממפעיל סלולרי אחד למשנהו, יימשך התהליך חצי שעה בלבד, זאת לעומת פרק זמן של שלוש שעות שהיה קבוע בחוק עד כה. בניוד בין מפעילי הטלפון הקווי, נאלץ להמתין פרק זמן של שעה אחת. כך פרסם משרד התקשורת בסוף השבוע האחרון.

"משרד התקשורת החליט לעדכן את תכנית הניידות על מנת לשפר את השירות ללקוחות המבקשים להתנייד מחברה לחברה, בפרט בתקופה בה התחרות בענף הסלולר התעצמה ומספר המתניידים גדל" נכתב בהודעת משרד התקשורת. במשרד מוסיפים כי צמצום זמני הניוד יאפשר ללקוח לבדוק, עוד במהלך שהייתו אצל המפעיל הסלולרי, כי תהליך הניידות בוצע בהצלחה, ובכך למנוע מן הלקוח טרטור מיותר מול ספקי השירותים השונים.

ההחלטה פורסמה בהמשך לשימוע שערך המשרד למפעילות הסלולריות.  בעבר דרש המשרד לקצר את זמן ההמתנה בתהליך הניוד, זאת בטענה שהחברות מנצלות את פרק הזמן הארוך על מנת להפעיל על הלקוח ניסיונות שימור בטרם בוצע הניתוק בפועל.  עם כניסתו של העדכון היום, מקווים במשרד כי חלון הזמן הקצר שיפתח עבור המפעילות יגרום להן לבצע את פעילויות השימור עוד בטרם החליט הלקוח על ניוד לחברה מתחרה.

תיקון לחוק התקשורת בדבר ניידות המספרים נכנס לתוקפו בספטמבר 2006. על פי התיקון לחוק יכול כל מי שברשותו מנוי טלפון לעבור בין ספק תקשורת אחד למשנהו, זאת מבלי להחליף את מספר הטלפון אשר ברשותו. תהליך זה נכנס לפועל בכדי להקל על הציבור ובכדי להגביר את התחרות בין מפעילי התקשורת בישראל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.