מידרג

הקיץ כבר החל באופן רשמי ואתו גם עומסי החום. נכנסנו הביתה, הפעלנו את המזגן, אך הגרוע מכל קרה – הוא שבק חיים.  כיצד מחליטים איזה טכנאי להזמין? מי מהם יתקן את התקלה ולא ינסה בדרך לעשות גם קופה? אז כמו שכולם כבר יודעים – לכל בעיה יש אפליקציה. הפעם יצאנו לבדוק מקרוב את האפליקציה 'מידרג' שטוענת שניתן לאתר ולהזמין באמצעותה בעלי מקצוע ונותני שירותים מקצועיים, ובעיקר אמינים.

מידרג: החל מאינסטלטורים ועד מפעילים לימי הולדת

האפליקציה מרכזת מעל 226,000 חוות דעת שמתחלקות  בין כ-2,000 בעלי מקצוע מתחומים שונים: שיפוצניקים, מוסכניקים  וטכנאים הם רק חלק קטן מרשימת בעלי המקצוע המוצגת באפליקציה. לקוחות שירצו להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע כזה או אחר יוכלו לצפות בציון הכללי שקיבל, וגם ב 4 פרמטרים נוספים: איכות, מחיר, עמידה בזמנים ויחס; זאת לצד חוות דעת מילוליות שהתקבלו מלקוחות. אחרי שמאתרים את בעל המקצוע שרוצים להזמין, ניתן להתקשר אליו או להיעזר בפיצ'ר החביב של  'תיאום מהיר'  – המאפשר  לראות את הזמנים בהם הוא פנוי, טווח המחירים שהוא ייגבה מכם ואף ולהזמין אותו בלחיצת כפתור, מבלי להתקשר.

מידרג: חיפשנו טכנאי מזגנים ובדקנו את התוצאות

כיוון שאצלנו זה היה המזגן, חיפשנו בעל מקצוע מתאים. פתחנו את האפליקציה וחיפשנו 'מזגן' בשורת חיפוש בעלי המקצוע. בחרנו ב'תיקון מזגן' ואז נדרשנו להזין את אזור המגורים. קצת חבל שהאפליקציה לא יודעת לקבל את הנתון הזה לבד, באמצעות רכיב ה-GPS לדוגמה, אך בחרנו שלא להיות קטנוניים והתקדמנו למסך הבא.

במסך בעלי המקצוע צפינו בשמותיהם ותמונותיהם של נותני השירות. אנחנו בדקנו את האפליקציה בתל אביב, ונכון לעת כתיבת שורות אלה, קיבלנו דירוג של 31 בעלי מקצוע בתחום, כשהם מסודרים מהציון הגבוה ועד לנמוך. לצד כל נותן שירות מוצג מספר חוות הדעת שהתקבלו במערכת. לאחר לחיצה על שמו של בעל המקצוע ניתן לקרוא בפירוט את חוות הדעת שקיימות לגביו, איזה ציון קיבל בכל מדד, וכן אפשרות ליצירת קשר, זאת לאחר שתסכימו לקבל שיחה טלפונית עתידית מצוות אפליקציית מידרג  לצורך משוב על השירות.

באותה דרך ניתן להזמין גם מעצבי פנים, בודקי קרינה, מדבירים,  ואף מפעילים לימי הולדת – מגוון רחב מאוד של נותני שירותים הפזורים ברחבי הארץ ושדורגו לאורך השנים במערכת 'מידרג'.

Midrag app
פרטי בעל המקצוע, ציון כללי וחוות הדעת, ישירות מהאפליקציה

מידרג: מערכת דירוג אמינה

כיצד נקבע הדירוג? מאחורי האפליקציה עומד צוות אתר מידרג הפועל משנת 2003. במהלך השנים פועל האתר  לדרג את בעלי המקצוע בישראל, על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל פניית שירות של הלקוח אל בעל מקצוע,  מתקשר אליו נציג של 'מידרג' ומבקש ממנו לדרג את בעל המקצוע  בציונים ובמלל. לאחרונה, כאמור, הושקה גם האפליקציה, שהופכת את האפשרות להזמין בעל מקצוע לקלה יותר.

"אנו מאמינים שעסק שנותן שירות למען הקהילה ועסק שמצליח כלכלית – אלו לא דברים שעומדים בסתירה זה לזה", מסביר נוחם אוחנה, העומד בראש מיזם 'מידרג'. כשהוא מספר על המודל העסקי מאחורי המיזם הוא מסביר כיצד לא ניתן בשום פנים ואופן 'לקנות' מקום בדירוג – נותן שירות משלם עמלה קבועה לכל עסקה שמתבצעת. כמו כן הוא מספר שאנשי מקצוע, שרוצים להצטרף לאתר, ולאפליקציה, עוברים בדיקות מקיפות, הכוללות התקשרות עם לקוחות קודמים אקראיים – מתוך פנקסי החשבוניות של בעל המקצוע. בנוסף, בעל המקצוע מדורג אחרי כל שירות, שמבוצע דרך האפליקציה וכל חוות הדעת עליו, טובות ורעות כאחת, מופיעות באפליקציה.

סרטון הסבר על אפליקציית מידרג

האפליקציה זמינה כעת למכשירי אנדרואיד בלבד. בינתיים, ולפחות עד סוף שנת 2015, ניתן להשתמש בה בחינם וללא הגבלה. אם לא יהיו שינויים, בסוף חודש אוגוסט צפויה לעלות לאוויר גם גרסת ה-iOS כמו כן יתווספו שיפורים נוספים בגרסאות הבאות: בכל קטגוריה יתווספו סרטוני וידאו עם טיפים מאנשי מקצוע, חווית הדירוג תהפוך לקהילתית יותר כך  שמדרגים בעלי מאפיינים משותפים יוכלו לצפות בדירוגים של עמיתיהם ועוד הפתעות רבות.

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.