אחד המאפיינים היותר בולטים של סמארטפונים בשנים האחרונות, שלא לומר תנאי סף להגדרת מכשיר כסמארטפון, הוא מסך המגע שלו. אלא שאם זה היה תלוי במיקרוסופט, גם על זה בקרוב נוכל לוותר לגמרי.

החברה שחררה גרסת בטא חדשה לאפליקציית מחוות בשם "Gestures Beta", שמיועדת כרגע לסדרת הסמארטפונים מבית לומיה (שמבוססת על מערכת ווינדוז מובייל, כמובן). האפליקציה, שמתפקדת למעשה כמו עדכון מאוד ספציפי למערכת ההפעלה Windows Phone 8.1, מאפשרת למשתמשים לשלוט על הלומיה שלהם באמצעות שורה של מחוות חיצוניות שלא כוללות לחיצה פיזית בכפתורי המסך.

כך לדוגמה ניתן לענות לשיחה נכנסת רק על ידי הרמת המכשיר והצמדתו לאוזן, להשתיק צלצול של שיחה נכנסת על ידי הנחת המכשיר על משטח קשיח כשהמסך מופנה כלפי מטה, להשתיק את המיקרופון בזמן שיחה על ידי הנחת המכשיר עם המסך למטה ולהאזין לשיחה ברמקול על ידי הנחת המכשיר כשהמסך כלפי מעלה.

מדובר למעשה בחלק ממחוות ה-3D Touch שהייתה אמורה לכלול מיקרוסופט בעדכון האחרון למערכת ההפעלה שלה, לפני שהחליטה לבטל אותו לגמרי. מקורות מוסרים שייתכן שהם אכן יכללו בעדכון הגדול הבא של 10 Windows שמתכננת החברה להשיק בשנה הבאה, מה שלמעשה הופך את אפליקציית המחוות החדשה לסוג של פיילוט. בין העדכונים הצפויים, אגב, נמצא גם פיצ'ר שמאפשר למשתמש לרחף באמצע מעל אריח מסוים כדי לפצל אותו לפונקציות שרלוונטיות עבור אפליקציות מסוימות.

יחד עם זאת, חדשות רעות לבעלי לומיה 530, 530 ו-635: במכשירים שלכם חסרים חיישנים מסוימים שעלולים לגרום לחלק מהמחוות לא לעבוד. כך שאולי הגיע הזמן לשדרג.