נדמה שכשמדברים על קרבות בין ענקיות אלקטרוניקה, אף פעם לא תקום זו שתגיד את המילה האחרונה. המאבק בין מייקרוסופט (Microsoft) לבין גוגל (Google) הפך השבוע לתוקפני יותר, לפחות מצידה של מייקרוסופט. בפרסומת וידאו חדשה לועגת מייקרוסופט לכרום בוק (Chromebook), המחשב האישי של גוגל, זה המריץ את מערכת ההפעלה Chrome OS.

בסרטון מוצגת בחורה שקיבלה את הכרום בוק של גוגל כמתנה מאמה. הבחורה מעוניינת להעריך את שוויו של המחשב שלה, אך כתגובה לכך היא זוכה להסבר מפורט מדוע היא טעתה שכינתה אותו "לפטופ" יחד עם הסבר מפורט על חסרונותיו של המכשיר, בדגש על כך שמרבית היישומים בו מבוססי אינטרנט: "כשאתה לא מחובר, המכשיר הוא כמו אבן…זהו חסרון רציני. מחשב מסורתי מפעיל יישומים מובנים, כמו Office ו-iTunes  גם במצב בלתי מקוון", מסבירים בסרטון כוכבי תכנית הריאלטי האמריקנית Pawn Stars.

הסרטון הוא חלק בלתי נפרד מקמפיין מאסיבי שמנהלת מייקרוסופט נגד גוגל. הראשונה אף פתחה אתר אינטרנט המכונה Scroogled, כינוי שנועד לבטא את השימוש המתמשך שעושה גוגל, לטענת מייקרוסופט, בטקטיקות פולשנית על מנת למקסם את הרווחים שלהם. בתפריטיו השונים של אתר האינטרנט סוקרת מייקרוסופט את המוצרים השונים של גוגל, ביניהם גם את ג'ימייל ואת עולם האפליקציות, וטוענת שגוגל עושה בהם שימוש הפוגע בפרטיות המשתמשים. מייקרוסופט אף מציעה עבורם חלופות מתוצרתה.

אמנם אין לזלזל בקמפיין ההכפשה שעורכת מייקרוסופט נגד גוגל, אך יש לזכור כי קמפיינים דומים, לצד הכפשות נקודתיות, תמיד היו בעולם האלקטרוניקה. ברבעון הראשון של השנה, תחת הקמפיין Smoked by Windows Phone אותו הריצה מיקרוסופט, בחנה החברה את מצלמת הלומיה 920 של נוקיה ביחס למתחרה – הגלקסי אס 3. ביצועי המצלמות בוצעו בתנאי תאורה חשוכים יחסית, והוצגו בפרסומת טלוויזיה. התוצאות, כמה מפתיע, היו לטובת הלומיה.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • serge

  מייקרוסופט ידוע בטריקים מלוכלכים. אני אישית לא אוהב אותם רק בגלל זה. יש להם אח לטכנולוגיה אבל מדיניות אל הפנים.
  זה לא סוד שמייקרוסופט דרסה מתחרים קטנים. אבל מה יהיה עם גוגל? הם עכשיו לא יוכלו להגיד או שאנו קונים אותכם או שאנחנו מעתיקים כל מה שאתם עושים.

  • נתי

   זה היה ככה פעם.
   היום לא.

 • פרסומת עלובה וחבל!
  כולם עוקבים אחרי המשתמשים, לפחות סמסונג עושה את הפרסומות האלו בסטייל (התור לאייפון).
  אם כבר פרסומת השמצה אז שתהיה מצחיקה ולא רק להיכנס במתחרים.

 • מחסני חשמל

  כן צודקים מאוד אני אחד שגם כל חיי סביב גוגל ווינדוס 8.1 על הטאבלט החדש שלי ניראה מרשים מאוד ונתן לי מתה מאוד חשובה לא חודרים לי לחיים הגלגל האלו סוף סוף חופשי ומאושר אגב לא רואה ממטר את האנדרואיד המפגר שיש לי על האס 4

 • חיים

  טוב, תשמעו, אני בטוח משום מה שכל החברות האלה רוצות להפוך אותנו לנכים. היום כל החברות רוצות כמה שיותר לגדול , ולכן בשביל לגדול הם צריכים לגדול על חשבון משהו למשל על הכיס שלנו ועל חברות קטנות. והם נראה לי רוצים בדווקא שאנחנו , הצרכנים, נראה איך הם רבים וכך נריב בנינו ורק נרצה להוכיח לאנשים אחרים איזה מכשיר יותר טוב וכך נקנה עוד ועוד מכשירים וככה החברות ירוויחו מאיתנו.
  בשורה התחתונה, אני חושב שהיום הסמארטפונים הם כבר לא גדג׳טים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני לא מבין את מיקרוסופט, הם יושבים שמה ובמקום לחשוב איך לשפר את המוצרים הכושלים שלהם הם עסוקים בלעשות פרסומות נגד המתחרות אחרות שכמובן מציגות מוצרים טובים יותר.

 • ש

  בדרך כלל פרסומות כאלה מענינות אותי רק מכיוון שכיךף לראות חברה אחת יורדת על השניה , וכך גם הפעם . אבל הפעם הפרסומת באמת נגע בנקודה שמעצבנת אותי.
  חברת גוגל הפכה למפלצת ששולטת בכל אספקת של חיינו הדיגטלים (חיפוש ,גלישה, צפיה בסרטונים , דואר אלקטרוני , מערכת הפעלה לסמרטפון,ניווט, רשת חברתית) ,אני מרגיש שגוגל נכנס לכל חלק בחיי , והפרטיות שלי והחופש לבחור מאוד הצטצמצמו, והדוגמא הכי בולטת ומעצבנת היא שהחברה אונסת!!!(כן אני מתכוון למה שאני אומר וללא הגזמה) משתמשים שצורכים יוטיוב להירשם לרשת החברתית שלה על מנת להגיב . למה היא עושה זאת?, בגלל שהיא יכולה!. (ולא לא עובד במיקרוסופט) . אני אישית אנסה להשתמש בכמה שפחות שירותים של חברת גוגל, נמאס לי שהפרטיות שלי, וחופש הבחירה שלי הם רכוש גוגל.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אני לא מבין איך זה דבר רע, אתה יכול לראות את זה כפגיעה בפרטיות (לא מבין איך, הדברים האלה היו בשליטה של חברה כלשהיא בכל מקרה, אם זה לא גוגל אז זה מיקרוסופט או אפל או יאהו או כל חברה אחרת), היתרון בזה שאתה משתמש רק במוצרים של גוגל זה שהכל מרוכז במקום אחר נגיש ונוח מכל מקום. הכל מתממשק אחד עם השני, הכל המתקשר. זה הרבה יותר נוח מאשר אם היה לך כל דבר במקום אחר.
   ואם כבר זה אצל מישהו, אני מעדיף את גוגל על כל חברה אחרת.

 • איתן

  מז"א |"המאבק בין מייקרוסופט לבין גוגל הפך השבוע לתוקפני יותר, לפחות מצידה של מייקרוסופט."| ?
  סדרת סרטוני הscroogled לא זכתה לתגובה ויראלית(כפי שנרמז) מצד גוגל. המתקפה של גוגל מגיעה במקומות פוגעים יותר כמו חוסר תמיכה מלאה של ג'ימייל בWP, היעדר אפליקציות יעודיות לשירותים שלהם כמו יוטיוב וכד'.

  התכנית אגב אינה תכנית ריאליטי בהגדרתה שכן אין מתמודדים, הדחות, תחרויות ופרסים. התכנית משודרת בערוץ ההיסטוריה תחת התרגום(המזעזע) – "היסטוריה למכירה" ומאוד מצליחה עם מעל 10 עונות and counting.

 • בכל התחום של הווב מייקרוסופט בעמדת נחיתות מול גוגל ואפל.
  ראו אופיס 365, בינג, אקספלורר, טאבלטים, סמארטפונים.
  כל מה שהם יכולים לעשות זה להתמקד בחסרונות של גוגל ואפל.
  אולי במקום לבקר את גוגל על כך שהיא גונבת מידע, תציעו חלופה עם פתרון אמיתי?
  אולי במקום לרדת על האייפד תשפרו את הטאבלט שלכם?

  • מסכים עם כל מילה. לא חובב את זה שיורדים על מתחרים. תראה מה אתה מסוגל לעשות.

 • נתי

  הניסיון מוכיח (=אפילו הניסיון כאן בארץ בקמפיינים פוליטיים) שקמפיין המבוסס כולו על אלמנטים שליליים של המתחרים, אף פעם לא יעיל ולעיתים רבות חוזר כבומרבג לחברה המפרסמת.

 • יוני

  לא זוכר מתי בפעם האחרונה שעבדתי על המחשב והוא לא היה מחובר לאינטרנט.

  • ישנם מקרים כמו עבודה בדרכים או במטוס. אך עדיין מיקרוסופט מטעה מכיוון שישנם יישומים שיכולים לעבוד גם במצב לא מקוון. בכל מקרה מחשב 'כרום-בוק' לא בא להחליף לפטופ לכל דבר ועניין אלא להיות המחשב השני של המשפחה.

 • איך גוגל עדיין לא מחקו את זה מ Youtube

  • דן

   זה מביא לגוגל פידבק חיובי כי גם מייקרוסופט עוקבת אחרינו בסופו של דבר, המשתמש החכם יודע את זה גוגל סומכת על המשתמשים שלה

   • בולי

    נראה לי אתה חי בחלום. אותו דבר לגבי זאתי ששרה על גוגל + לרעה ולא מחקו מיוטיוב.. אם הם היו מוחקים הם היו מקבלים המון ביקורות רעות. יוטיוב זה לטוב ולרע בשבילהם ואין להם דרך לצאת מזה.