האם בקרוב נראה מחשבים וטאבלטים המבוססים על חלונות 8.1 זולים יותר? לפי דיווח באתר בלומברג (Bloomberg), מיקרוסופט (Microsoft) מתכוונת להוריד ב-70% את מחיר מערכת ההפעלה שלה עבור יצרניות שיציעו מחשבים וטאבלטים שמחירם הסופי לצרכן לא יעלה על 250 דולרים.

נכון להיום דורשת מיקרוסופט, לפני מתן הנחות מיוחדות אם בכלל, 50 דולרים עבור כל רשיון של חלונות 8.1, כשמדובר ברשיונות עבור מערכת ההפעלה שמותקנת מראש במכשירים. כעת, לפי ציטוט של מקורב לנושא בחר להישאר בעילום שם, מתכוונת החברה להוריד את מחיר הרשיון ל-15 דולרים עבור המכשירים בטווח הזול.

כמה סיבות למהלך זה. רק לאחרונה התפרסם כי רק 200 מליון יחידות של חלונות, בכל צורות ההתקנה, נמכרו מאז הושקה חלונות 8, כולל גרסה 8.1, וזה פחות מקצב האימוץ לה זכתה חלונות 7, או במילים אחרות, לפחות כישלון קטן.

בנוסף, בטווח המחירים של המחשבים הניידים שמתחת ל-300 דולרים זוכה גוגל (Google) להצלחה גדולה בארצות הברית, והכרומבוקים שלה רושמים עלייה במכירות בתקופה של ירידה כוללת במכירות PC.

נתונים אלו, יחד עם חסור ההצלחה של מיקרוסופט לפרוץ לתחום הטאבלטים, הביאו כנראה את החברה להחלטה למצוא דרך לעודד יצרניות להשתמש במערכת ההפעלה שלה, והיא עושה זאת באמצעות הוזלה קיצונית בעלות.