לאחד השינויים בחלונות 10 (Windows 10) לא תהיה כל השפעה ויזואלית על הדרך בא מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט (Microsoft) תפעל בחיים היום יום, אבל הוא חשוב מאוד לעבודה השוטפת והנקייה: מערכת העדכונים של Windows Update. מעבר לכך שמיקרוסופט מתכוונת לעבור לשיטת עדכונים קטנים ושוטפים, במקום עדכון אחד חודשי גדול כפי שהיה נהוג עד עכשיו, היא גם תציע שלוש שיטות עדכון שונות שבהמטרה העיקרית היא בעיקר לתת פתרונות לאנשי ה-IT.

השיטה הראשונה מוכרת כבר עכשיו והיא עדכון אוטומטי: ברגע שיש עדכון אבטחה או עדכון ליישום כזה או אחר, הוא מורד ומותקן. שיטה זו מיועדת למגזר הצרכני שגם כך בדרך כלל מוריד את העדכונים בשיטה זו, והמשתמשים יוכלו לראות מה הם העדכונים עוד לפני שהמחשב יבצע את הפעולה באופן אוטומטי.

עם זאת, שיטת עדכון היישומים האוטומטי אינה חביבה כל כך על אנשי ה-IT שהדבר החשוב ביותר עבורם הוא יציבות המערכת. הם יוכלו לבחור להתקין באופן אוטומטי עדכוני אבטחה בלבד באמצעות Windows Update. בנוסף, הם יוכלו לבחור בשיטה היברידית: להגדיר מתחם כלשהו של מחשבים, קבוצה מסוימת, שבה הם יתקינו את העדכונים לפי בחירתכם, כשאז הם יוכלו לבחון את עדכוני היישומים באופן מצומצם כדי לראות שהם לא פוגעים בעבודה. במקרה של תקלה, היא לא תדלוף לכלל המערכת אלא רק למספר מחשבים. אם לא תהיה בעיה, הם יוכלו לבחור להתקין את עדכוני היישומים לאחר מכן בכל המחשבים בארגון שיהיו מבוססים על חלונות 10.

בנוסף, ייתכן שמיקרוסופט לא תסגור את התוכנית Windows Insider לאחר השקת מערכת ההפעלה החדשה אי שם באמצע 2015. ייתכן שהיא תמשיך להפעיל אותה בצורה מצומצמת כדי להשתמש באנשים שיהיו מנויים לתוכנית כבוחנים לעדכונים חשובים לפני שהיא תפיץ אותם לכלל המשתמשים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.