זוכרים איך מיקרוסופט (Microsoft) נאלצה ממש לפני ההשקה של חלונות 8 לוותר על השימוש בשם מטרו (Metro) עבור ממשק האריחים שלה? אז הנה זה קורה לה שוב, אבל הפעם מדובר באילוץ וויתורי על מותג הרבה יותר מבוסס והרבה יותר וותיק: SkyDrive.

כן, מתברר שרשת הטלוויזיה בלוויין סקיי (Sky) הצליחה להוכיח, לפחות מבחינת בית המשפט באנגליה, שהאדם הממוצע ברחוב יתבלבל בין השירותים והערוצים השונים שמציעה חברת הלוויין לשירות האחסון בענן שמציעה מיקרוסופט בחינם. ההחלטה כבר התקלה לפני זמן מה, אבל רק אתמול הודיעו שתי החברות על הגעה להסכם סופי. מתברר כי בסקיי ביקשו להיכנס לשיחות עם מיקרוסופט כדי למנוע ממנה הגשת ערעור. שתי החברות לא מסרו פרטים על ההסכם המלא, אבל יש העברת כספים מצד אחד לצד שני ועוד דברים. איזה? לא ממש ברור.

כך או כך, מיקרוסופט תצטרך למצוא שם אחר עבור שירות אחסון הקבצים והתמונות שלה, וכזכור Cloud Drive כבר מזמן לא פנוי. בסקיי לפחות טוענים שהם ייתנו לחברה מרדמונד מספיק זמן כדי למצוא שם חדש.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.