מיקרוסופט מכריזה על צעד נוסף בהידוק השליטה על 'סקייפ' (Skype), תוכנת ה-VoIP אותה רכשה החברה ב-2011, מאוחר יותר השנה יחסמו תוכנות ושירותי צד-שלישי המשתמשים ב-Desktop API של התוכנה.

בבלוג החברה מצויין כי ה-API מיושן – הוא נכתב בשנת 2004, משום שאז מכשירי טלפון חכמים לא היו כה נפוצים ה-API לא תומך בפיתוח עבור מכשירים ניידים. החל מדצמבר 2013 מיקרוסופט תסגור את ה-API דבר שיגרום לחסימה של תוכנות צד-שלישי, אביזרים כגון מכשירי טלפון ביתיים אשר תומכים בשיחות סקייפ ועוד.

ישנם עשרות יישומים המתחברים לפרוטוקול התקשורת של סקייפ כמו Trillian, Pidgin, Adium, Mirand, fring ועוד וייתכן כי הם לא יכולו להציע התחברות לשירות סקייפ בקרוב. מוצרי חומרה רבים בעלי תכונות חיוג דרך סקייפ הנפוצים יותר בעולם גם הם יפסיקו לפעול ואף מכשירים שקיבלו את אישור סקייפ (Skype Certified).

הצעד של מיקרוסופט על-פי החברה נועד להדק את השליטה על חווית השימוש תוך דגש על פלטפורמות ניידות. בבלוג התמיכה של סקייפ נכתב "אנו עובדים בקדחתנות על פיתוח של טכנולוגיות חדשות ושיפורים אשר ייטיבו עם כלל משתמשי סקייפ, במיוחד על מכשירים ניידים. השינויים הללו ישפרו באופן משמעותי את איכות השיחה, מהירות שליחת ההודעות תוך שמירה על חיי סוללה…"

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.