שחקני המחשב האישי ישמחו לגלות כי בקרוב תשחרר מיקרוסופט (Microsoft) מנהלי-התקן (דרייברים) שיאפשרו להשתמש בבקר של קונסולת ה-Xbox One גם במחשב האישי.

לארי הארב, הידוע בכינוי מייג'ור נלסון, הודיע בשרשור ב-NeoGaf כי שחרור של מנהלי-התקן עבור המחשב האישי יגיעו "בקרוב מאוד" אך לא מסר מועד מדויק. ההחלטה הזו מגיעה קצת מאוחר, אבל טוב שכך, במיוחד לעומת המתחרה סוני (Sony) שמאפשרת להשתמש בבקר של PlayStation 4 ללא צורך במנהלי התקן מיוחדים באופן בסיסי במחשב האישי. בנוסף, בעת השקת בקר ה-Xbox 360 מיקרוסופט אפשרה שימוש ב-PC באמצעות חיבור לכניסת USB, ובהמשך אף השיקה מתאם אלחוטי.

כרגע לא ברור אם כל היכולות של הבקר ייתמכו – במיוחד מנועי הרטט שממוקמים מאחורי ההדקים, שהם מהחידושים הגדולים שמציע הבקר החדש, והאם משתמשי המחשב האישי ייאלצו להשתמש בו באמצעות חיבור חוטי בלבד או שבמקביל תציע מיקרוסופט מתאם אלחוטי כזה או אחר. בעבר כבר דווח כי על-מנת להשתמש בבקר במחשב האישי יהיה צורך בעדכון קשוחה, אך כרגע אין פרטים נוספים לגבי ההשקה בפועל של יגיע העדכון המיוחל.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.