בהמשך לפרסומים הטוענים כי מייקרוסופט מתכננת להשיק ליין חדש של טלפונים תחת מותג המצליח של מחשבי ה-Surface אשר יקרא Surface Phone, ניתנה לנו כעת סוג של אישור לכך ממיקרוסופט בעצמה, או לפחות לפרויקט שאפתני שכזה. במהלך וידאוכאסט באתר Twit, סמנכ״ל השיווק של מייקרוסופט קריס קפוסלה (Chris Capossela) הודה שמכשירי ה-Windows Phone האחרונים לא מספקים את הרצון של החברה: ״לחברה יש הרבה עבודה לפני שהיא תוכל לשכנע אנשים לעזוב את ה-iPhone לטובת אחד ממכשירי מייקרוסופט״.

קריס השווה בין התוכנה המצליחה של Surface לבין מערכת ההפעלה הפועלת על מכשירי המובייל. הוא מאמין כי ״מייקרוסופט צריכה לספק מגוון רחב של חובבי Windows אשר לא רוצים לראות את הטלפון הנייד שלהם כרק טלפון״. יש אנשים אשר יקחו את זה ישירות לכיוון שמייקרוסופט בונה טלפון Surface, למען האמת, נראה יותר שקריס מציג מה מייקרוסופט אמורה לבצע – בניית מוצר ייחודי אשר ימשוך קהל יעד רחב יותר. ״אנו צריכים זמן בשביל לבנות את זה״ הוא מוסיף.

קריס גם הציג את החשיבות במשיכת הדור הצעיר לפלטפורמה. במילותיו של מארח התוכנית לאו לאפורטה ״אתה צריך Snapchat, בוא נודה בזה.״ הוא הגיב לאמירתו של כריס, ״זה כל מה שאתה צריך אם אתה רוצה נער בן 15״, מאחר והאפליקצייה אינה זמינה בפלטפורמת ה-Windows Phone.

סמנכ״ל השיווק הסכים ואמר ״אתה צריך Snapchat, Instagram, Uber. יש בערך 10-15 אפליקציות שאתה חייב שיהיו בטלפון״. הוא אומר כי זה ברור שמייקרוסופט חייבת להגיע אל התוצאות הסופיות הטובות ביותר מבחינת החומרה והתוכנה של המערכת, ממש לפני שהלקוחות והמפתחים ידהרו אל הפלטפורמה.