מיקרוסופט (Microsoft) שוב יוצאת למסע לקידום הדפדפן החדש שלה Edge. לשם כך מנצלת החברה את הכלי הכי החזק שיש לה לצורך העניין, וזה מערכת ההפעלה שלה Windows 10.

useedgeמה שהחברה מנסה לעשות הוא לגרום לאנשים להחליף את הדפדפן בו הם משתמשים כברירת מחדל לטובת הדפדפן שלה. כך לדוגמה, במקרה שמוצג בתמונה בתמונה משמאל הופיע החלון בעת לחיצה על קישור שמוביל לפתיחת דפדפן מתוך יישום אחר של מיקרוסופט.

כפי שניתן לראות דפדפן ברירת המחדל המוגדר הוא כרום (Chrome) של גוגל (Google). למרות שמיקרוסופט מציעה דפדפנים אחרים במקום, היא מדגישה במיוחד את Edge ומספרת שאפשר לעשות יותר. רק לחיצה על אישור תעלים את החלון הזה סופית, אבל הפרסומת ברורה וגלויה.

האתר Venture חושף שיטה אחרת בה משתמשת לאחרונה מיקרוסופט לאותו נושא. במחשבים בהם היא מזהה שימוש בדפדפן אחר כברירת מחדל, שהוא לא Edge כמובן, מופיע סמן הדפדפן בשורת המשימות, ליד צלמיות החנות, החיפוש וכדומה, שמספר כי הדפדפן Edge בטוח יותר.

כך, לדוגמה, אם במחשב ברירת המחדל היא Firefox (פיירפורס) של מוזילה (Mozilla), ההודעה יכולה להיות: "Microsoft Edge בטוח יותר מ-Firefox. הוא חוסם ב-21% יותר איומים מבוססי רשתות חברתיות. לימדו עוד". יש עוד כמה וכמה הודעות כדוגמת זו.

ההודעה הזו, לצורותיה השונות, מופיעה כחלק מה-'טיפים' שאפשר לקבל מדי פעם. טיפים אלו יכולים להופיע אצל מי שהאפשרות 'קבל עצות, טריקים והצעות תוך כדי שימוש ב-Windows' פעילה אצלו. מצאו אותה תחת 'הגדרות > הודעות ופעולות'.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • האדג' מתרסק ומקרטע אצלי.
  בושה לאנושות.

 • Koko

  כרום גם מפרסם שהשרותים של גוגל עובדים יותר טוב בכרום כאשר אתה גולש דרך דפדפן אחר….
  שווה להזכיר את זה בכתבה!

  • CoolR2

   נכון – וכאן הדפדפן עובד יותר טוב ומנצל את כל תכונות מערכת ההפעלה..

 • AmitGM

  האמת שאני לא רואה בזה בעיה.
  הווינדוס זו מערכת הפעלה שלה וזכותה המלאה להציע לאנשים את הדפדפן שלה כל עוד זה לא משפיע על המשתמש.
  אפילו אני חושב שזה מעולה ואולי יגרום לאנשים לשכוח את הכישלון של האקספלורר ולהבין שזה דפדפן חדש לגמרי ושונה מהאקספלורר.

  • CoolR2

   כי הוא באמת דפדפן שונה לגמריי מאקספלורר.. אין אפילו קשר בינו לבין אקספלורר – היות ואפילו מנוע הרינדור וכל סימני ההיכר של אקספלורר הוחלפו – במטרה להפוך לדפדפן מאובטח ומודרני הרבה יותר.. מדובר כאן בדפדפן שהוא חוד החנית של הטכנולוגיה – והיחיד שתומך כרגע במשקפי המציאות הרבודה של מיקרוסופט – ה'הולולנס'..

  • רון וייצמן

   גם אם היא הייתה חוסמת כל דפדפן אחר זה היה בסדר. מערכת שלה והחלטה שלה.

   • CoolR2

    היא לא הייתה עושה זאת בחיים.. ולא בגלל הדיקטטורה – מה אכפת לה שהדפדפנים הנחותים יותר יישארו בשוק? מה שאכפת לה הוא שהדפדפן שלה הוא המוביל כרגע מבחינה טכנולוגית – והיחיד שתומך ב-'Microsoft Hello' – בהתקנים ביומטריים שמחליפים את הצורך בהקלדה וזיכרון של הסיסמאות המרובות באינטרנט.. (וזה נכון שעדיין הרבה מאוד מהאתרים אינם תומכים בטכנולוגיה הזאת – אבל הם מבחינתם עשו את שלהם..)

    אפרופו ה-XBOX Scorpio – הם מייצרים קונסולה עם כוח עיבוד אדיר – קרי יריץ על 4K ו-60fps – ושוב – ההחלטה תהיה של המפתחים האם לנצל את כוח העיבוד הענק הזה.. אבל מבחינתם של מיקרוסופט – הם עשו את שלהם, כך שלא יוכלו לבוא אליהם בטענות.. אם מפתחים לא ירצו לפתח משחקים במיוחד לקונסולה החדשה – זה רק כי המפתחים לא רצו להשקיע בה כספים מיותרים /חדשים (מי אתה שיודע כמה עולה להתאים או לבנות מנוע משחק חדש שיותאם לקונסולה החדשה) או איך שלא תקרא לזה.. את מיקרוסופט בכל אופן לא תוכל להאשים – כי היא לא יכולה להכריח מפתחים לפתח משחקים במיוחד לקונסולה החדשה (שייתמכו במלוא כוח העיבוד שלה)..