אי אפשר ליהנות מהעוגה בשלמותה, כך אם נתבונן בשני מחשבי הטאבלטים החדשים של מיקרוסופט, ה-Surface וה-Surface Pro שצפוי להגיע בתחילת שנה הבאה. על פי דיווחים לא רשמיים, ה-Surface Pro יציע רק כמחצית מזמן הסוללה של ה-Surface הראשון אשר רץ על גרסת ה-RT של Windows 8. כמובן, אף אחד לא ציפה שטאבלט ה-Pro הרץ על מעבד אינטל עם מערת ה-Windows המלאה, ישתווה באורך חיי הסוללה לטאבלט ה-Surface הרץ על ארכיטקטורת ARM דלת ההספק עם מערכת בסיסית כמו ה-RT, אבל עדיין יש לצפות כי נוכל לקבל זמן סביר.

כמה סביר אתם שואלים? כיום ה-Surface RT מספק אורך של זמן סוללה העומד על כ-8 עד 10 שעות בממוצע, כך שה-Surface Pro יספק בין 4 ל-5 שעות. לא נורא אבל גם לא מספק באם חושבים על ה-Surface כמחשב נייד לכל דבר כאשר מצרפים אליו מקלדת מלאה, כפי שמיקרוסופט מקפידה להציגו בתמונות היח”צ. גם בהשוואה למחשבים ניידים אחרים בשוק זה נחשב נמוך, שלא לדבר על טאבלטים אנדרואיד או של אפל הרצים כמובן על מעבדי ARM.

רק בחודש שעבר כתבנו על כך שמיקרוסופט נתבעה בגין פרסום מטעה על נפח האחסון של הטאבלט המופיע בפרסומים. אנדרו סוקולובסקי, עו"ד מלוס-אנג'לס, קליפורניה תבע את מיקרוסופט בטענה כי היא פעלה בחוסר תום לב, כאשר לא דאגה לפרסם בצורה בולטת כי כמות הזיכרון הפנוייה עבור המשתמשים על-גבי מחשבי הסרפס קטנה משמעותית מזו המפורסמת באתר החברה למרות שהחברה מכירה את הנושא. כידוע, בדגם הכולל כמות זיכרון של 32GB אנו נשארים עם 16GB פנויים לניצול המשתמש והדגם בעל זיכרון בנפח 64GB נשאר עם 46GB לניצול אישי, זאת בשל הנפח הדרוש למערכת ההפעלה והתקנות התוכנה של המחשב.

>> איך ה-Surface שורד דריסת מכונית?
>> חצי לפטופ חצי טאבלט: סקירת ה-Surface