גלישה באינטרנט Surface

עדכון הקושחה שהותקן בדחיפה על ידי מיקרוסופט (Microsoft) עבור מכשירי ה-Surface 2 Pro החדשים שלה, עזר. לפי מבחנים שבוצעו על ידי האתר AnandTech הטאבלט החדש והמוביל של החברה עובד עכשיו יותר זמן באופן משמעותי.

זמן קצר לאחר ששוחררו הטאבלטים התברר בבדיקות שהמכשיר לא עומד בהבטחות של ענקית התוכנה והחומרה מרדמונד, והוא מגיע לפחות מ-7 שעות גלישה באינטרנט וכ-6 שעות צפייה בסרטונים באיכות של 720p. כעת, לאחר עדכון הקושחה מצאו המבחנים שבעת גלישה באינטרנט אפשר להגיע כבר ל-8.33 שעות, שיפור של כ-25% לעומת הזמן המקורי. בטבלת מבחני השעה אף קפץ המכשיר כמה מקומות למעלה כשהוא עוקף את ה-Surface 2, ואת ה-Galaxy Tab 3 10.1 של סמסונג (Samsung).

במקרה של צפייה בסרט, הארי פוטר האחרון בקידוד H.264 ובאיכות של 720p כאמור, קפץ המכשיר מ-6.65 שעות עבודה ל-7.73 שעת עבודה. הגידול במקרה הזה נמוך יותר, 16%, וגם ההתקדמות בטבלת הזמנים היא של מקום אחד בלבד. עם זאת, עדיין מדובר בשיפור לעומת הזמנים המקוריים שהציע המכשיר עם תחילת המכירה שלו.

לפי מיקרוסופט צריכת הכוח המוגברת של ה-Surface 2 PRO נובעת בעיקר מכך שמעבדי ההאסוול (Haswell), בכל מה שקשור לתצוגת וידאו, עדיין לא מספיק יעילים, ושזה אמור להתעדכן בדור הבא של מעבדי ה-Broadwell. כמו כן הרזולוציה של הטאבלט יחסית גבוהה לממוצע בשוק, הוא עמוס בחיישנים, והבוא מצויד בעט דיגיטלית שלכולם יש השפעה על צריכת הכוח הכוללת של המכשיר, כולל בעת צפייה בוידיאו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.