מיקרוסופט (Microsoft) שחררה אמש (יום ב') עדכון אבטחה קריטי לכל משתמשי חלונות שלה – החל מבעלי Windows Vista וכלה ב-Windows 10 שנמצאת לקראת השקתה הרשמית.

העדכון המדובר, סותם חור אבטחה קריטי, שלפי העובדה שהוא תומך בכל גרסאות מערכות ההפעלה שנתמכות כיום בידי החברה, נמצא שם כבר מזמן. הוא מאפשר לתוקפים להשתלט מרחוק על מחשבים תמימים, הפועלים תחת חלונות, ובאופן רנדומלי. לאחר ההשתלטות על המחשבים יכלו ההאקרים באין מפריע להתקין תוכנות ורוגלות, למחוק מידע רגיש הקיימים בהם ולבצע למעשה ככל העולה על רוחם – ללא התערבות וידיעת המשתמש.

למרות שמיקרוסופט עצמה אינה נוהגת לשחרר עדכוני אבטחה אלא מדי תקופה מסוימת, לטענת החברה מדובר בחור אבטחה שעשוי היה לפגוע בכמה מיליארדי משתמשים ברחבי העולם המשתמשים במערכת ההפעלה שלה – לכן מיהרה לשחרר את העדכון מהר ככל האפשר, מחוץ לרצף הקבוע.

למעשה, כל שהיה על ההאקרים לעשות על מנת לפרוץ למחשבים תמימים, הוא לשלוח לקורבנות קובץ טקסט בעל מבנה מיוחד או, לחילופין, לשלוח להם קישור לאתרים בהם משובצים גופנים מסוג OpenType – שהוא הגופן הנפוץ ביותר במערכת ההפעלה כמו גם באתרים של חברת אדובי (Adobe).

זוהי אינה הפעם הראשונה בה מיקרוסופט משחררת עדכון אבטחה קריטי שעשוי היה לפגוע בכמה מיליארדי משתמשים. אשתקד, בחודש דצמבר, המליצה להסיר את אחד מעדכוני האבטחה לבעלי Windows 7 שסבלו מחור אבטחה זהה. בעקבות כך, משכה את העדכון המדובר ושחררה עדכון בזק.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Now

  כל הכבוד להם! חושבים על אבטחת המשתמשים!

  • Nachum37

   חושבים על הכיס שלהם, כמו כולם.

   • ….‬‎

    למה חושבים על הכיס שלהם?

   • Now

    תסביר. כי אם הם היו חושבים על הכיס שלהם, Win10 לא היה בחינם..

    • Nachum37

     ככה זה בעסקים. חושבים על הכיס שלך.
     ווינדוס 10 לא בחינם. השדרוג ניתן בחינם לזמן מסויים, והנסיינים שמקבלים בחינם הם נותני שירות למייקרוסופט כדי לשפר את המוצר שימכר לאחר מכן כשהוא טוב יותר.

     • Now

      השדרוג הוא בחינם לשנה! מספיק זמן בשביל לקנות מחשב חדש ולעדכן. ולגבי הנסיינים, הם קיבלו גישה מוקדמת לכל האופציות, עוזרים להפוך את המערכת יעילה יותר לכולם וגם מקבלים אותה בחינם. גם מיקרוסופט מרוויחה מזה כמו שאמרת שהנסיינים משפרים לה את המוצר אבל בגלל זה הם הצטרפו לתכנית הזו. בסופו של יום, כולנו נשתמש במערכת הזאת ואנחנו נהיה שמחים שהיא פשוט עובדת 🙂

      • Nachum37

       יפה שאתה מבסוט.

       השדרוג ניתן למימוש עד שנה בחינם.
       בסופו של דבר, גם מי ששדרג כעת בחינם יצטרך לשלם כדי להמשיך לקבל עדכונים.

       השורה התחתונה היא שמייקרוסופט היא לא סבא טוב שמחלק מתנות או חושב על הנכדים, אלא פועלת מתוך אינטרס עסקי צר וברור.

       • Now

        אם מעדכנים עד 29.7.16 ממשיכים לקבל עדכונים בחינם גם לאחר שנה. תקרא קצת באינטרנט לפני שאתה מביא עובדות לא הגיוניות.

        • Nachum37

         כן? שדרוגים חינם לנצח?
         לא אמרתי תוך שנה.

         וגם אם אני טועה, עזוב את זה ספציפית.
         שום דבר לא באמת בחינם (גם אצל גוגל – המוצר הוא אתה), ולכל דבר, גם אם הוא "בחינם", יש אינטרס עסקי.

        • Now

         אני מרחם עליך ועל ראיית העולם שלך…

        • Nachum37

         ראיית העולם שלי?

         אתה באמת חושב שחברה עושה משהו בלי רווח כלשהו, מיידי או עתידי?
         נראה לך שמייקרוסופט עובדים בהתנדבות?

     • יוסיHD

      כל מי שרוצה לעדכן בשנה הראשונה מקבל בחינם, אז כן זה בחינם, כי הרוב ינצלו את השנה הזו

   • רון וייצמן

    אין כל כך אלטרנטיבות לווינדוז, אז לדאוג לכיס שלהם זה לא כל כך העניין פה. רמת האבטחה של מאק נראת לי ממש נמוכה לעומת ווינדוז, המאק גם הרבה יותר יקר ולא תומך כמעט באף תוכנה מה שלא משתלם לגופים עסקיים ומדיניים. ולינוקס בעלת אבטחה גרועה וחוסר תמיכה גדול בתוכנות, ואנדרואיד עוד רחוק מלהיות קרוב למה שווינדוז מסוגל.

    • Nachum37

     נראים לך דברים ממש לא נכונים לגבי OS X.
     לא כל דבר מתורגם ישירות לכסף, וזה שאם מייקרוסופט לא תדאג לעדכון אבטחה מיידי לא יפנה את כולם לאלטרנטיבה שאיננה לא אומר שאין כאן אינטרס עסקי.

     בפירוש, למען הצלחת עסקיהם הם צריכים לספק מערכת מאובטחת.

    • אנונימי

     עבדת מתישהו על מק שאתה בכלל כותב את הדברים האלה? האבטחה במק הרבה יותר גובהה מאשר בוינדוס בכל פרמטר וכמעט אין שום תוכנה היום שלא רצה גם על מק.
     עובדה שבכל העולם ואגב גם בארץ יש עליה בכמות משתמשי המק

    • Arik Shainer

     הרשה לי לתקן אותך: מערכת ה-OS X הרבה יותר מאובטחת מזו של וינדוס, וזו עובדה קיימת. שכן, משתמשי ה-OS X לא צריכים להתקין תוכנות אנטי-וירוס למיניהן.
     בנוגע למספר תוכנות מצומצם – כל תוכנה שיש בוינדוס יש את המקבילה שלה ב-OS X (רובן לפחות).
     אם כבר, היחס הוא הפוך – יש הרבה תוכנות שמתאימות ספציפית למק ואין אף תוכנה בוינדוס שמתקרבת אליהן.