מעבר למחשבי Surface חדשים, הכריזה אתמול מיקרוסופט (Microsoft) עם אביזר ייחודי אשר מטרתו לשנות את הדרך בה משתמשים במסכי המגע של המחשבים עם מסכי המגע בסדרה. האביזר, אם תרצו מעין עכבר מיוחד וחכם, נקרא Surface Dial (סרפס דיאל) והוא מעין חוגה עגולה שכאשר היא מונחת על מסך מגע של מחשב Surface, היא מציעה למשתמש מגוון קיצורי דרך שימושיים, בהתאם לאפליקציה שפועלת ברקע.

כך, לדוגמה, אם משתמש מפעיל אפליקציית ציור, Surface Dial יאפשר לו לבחור צבעים מתוך פלטה בצורה קלה ומהירה. דוגמאות אחרות כוללות את האפשרות לדפדף מהר במיוחד בין דפי אינטרנט שונים בזמן הגלישה, לבצע זום פנימה והחוצה במפות, להחליש או להגביר את עוצמת הקול של המכשיר, וכך הלאה.

ב-Dial ניתן להשתמש לא רק באמצעות לחיצה בודדת בדומה לעכבר, אלא גם באמצעות לחיצה ארוכה וסיבוב המכשיר כולו. המכשיר אף מעניק חיווי רטט מיוחד כאשר הוא בפעולה, כך שלא חייבים להביט בו בזמן שמשתמשים בו אלא רק להרגיש את התנודות.

המכשיר בנוי מגוף אלומיניום עגול והוא שוקל כ-142 גרם. הוא מתקשר עם מסך המגע באמצעות חיבור בלוטות' שצורך אנרגיה נמוכה יחסית. לפי החברה 2 סוללות AAA אמורות להספיק לשימוש של שנה שלמה , עם ממוצע שימוש של כ-4 שעות בכל יום.

Surface Dial מתאים לשימוש עם מחשבי Surface החדשים, אבל גם עם גם גרסאות קודמות כמו Surface Pro 3, Surface Pro 4, ו-Surface Book, בתנאי שהם מריצים את גירסת עדכון השנה של Windows 10. מחירו יעמוד על 100 דולר והוא זמין לרכישה מוקדמת עם תאריך השקה של 10 בנובמבר.